Moskva obvinila USA z vízovej blokády

Moskva 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 

Moskva nevylučuje, že v súvislosti s vízovou blokádou, ktorú vytvorili proti ruským občanom orgány Spojených štátov, môžu krajiny zostať bez leteckej dopravy, je uvedené v komentári informačného oddelenia ruského ministerstva zahraničia.

Ilustračné foto

Na ministerstve je stav vydávania povolení k vstupu veľmi deprimujúci. Oficiálna čakacia doba pre pohovor, ktorá sa v auguste 2017 zvýšila na 85 dní, je teraz osem mesiacov. Žiadanie o vízum sa stáva nezmyselným, uvádza ministerstvo zahraničia.
„Nedá sa ani vylúčiť, že obe krajiny zostanú bez leteckej dopravy. Aeroflot, čo je jediný dopravca, ktorý pravidelne lieta medzi Ruskom a USA môžu byť pozastavené, pretože ľudia zažívajú rastúce problémy pri získavaní amerických víz,” píše sa v prehlásení.
Ministerstvo zahraničia zdôraznilo, že tieto obmedzenia porušujú rusko-americkú dohodu o leteckej doprave z roku 1994, ktorá má zabezpečiť včasné poskytnutie všetkých potrebných dokumentov pre personál v lietadlách.
Zároveň Moskva nedokáže pochopiť pokusy Washingtonu ospravedlniť nárast čakacej doby kvôli „nedostatku pracovných síl” v konzulárnych úradoch. Ako bolo uvedené na ministerstve, orgány USA robia túto politiku „vedome a zámerne” ako dodatočnú tlakovú páku.
„Úrady ako by sa báli, že Rusi prichádzajú obyčajným Američanom otvoriť oči o absurdite protiruskej propagandy, ktorú im podsúvajú, a preto zámerne bránia kontaktom medzi ľuďmi,” píše sa v správe z oddelenie ministerstva.

Príspevok Moskva obvinila USA z vízovej blokády zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)