Bratislava 15. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Igor Moška zareagoval na kritiku Martina Kližana

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška zareagoval v bilančnom rozhovore o roku 2016 aj na kritiku daviscupového reprezentanta Martina Kližana. Podľa Mošku tiež slovenský tenis v tomto roku dosiahol najprenikavejší výsledok vďaka Dominike Cibulkovej a jej triumfu na Masters v Singapure.

Na snímke generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor MoškaNa snímke generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška

Kližan sa prostredníctvom sociálnej siete kriticky vyjadril na adresu vedenia STZ, čím reagoval na predchádzajúcu kritiku, že v septembri necestoval do Austrálie na barážový duel Davisovho pohára a vzápätí nastúpil na turnaji ATP. Od STZ potom dostal za opakované porušenie zmluvy pokutu 20.000 eur a podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok.

“Nechcem komentovať Kližanove vyjadrenia, ale Martin Kližan veľmi poškodil spoluhráčov v tíme a celý daviscupový tím, poškodil reputáciu STZ a dvoch výrazných osobností slovenského tenisu prezidenta Tibora Macka a olympijského víťaza Miloša Mečířa, ktorí požívajú veľký rešpekt a úctu u väčšiny tenisových klubov a tenisovej verejnosti. Obaja pritom pracujú dlhé roky ako dobrovoľní funkcionári bez nároku na odmenu. Čo sa týka mojej osoby – zastávam výkonnú funkciu viac ako 20 rokov a som na kritiku zvyknutý, lebo musím robiť aj rozhodnutia, ktoré sa nie všetkým páčia. Som však presvedčený, že sú v prospech slovenského tenisu,” citoval Mošku oficiálny web STZ.

Tenis sa v roku 2016 zaradil medzi úspešné slovenské športy. “Najprenikavejší výsledok a jeden z najväčších úspechov slovenského športu dosiahla Dominika Cibulková víťazstvom na Masters v Singapure a posunom na piate miesto na svete. Martin Kližan vyhral dva turnaje ATP World Tour 500, Andrej Martin bol na olympijských hrách v Riu de Janeiro v osemfinále, Norbert Gombos vyhral najvýznamnejší domáci turnaj Peugeot Slovak Open. Darilo sa aj juniorom, znovu sa naši reprezentanti prebojovali do grandslamových finále – Tereza Mihalíková vyhrala štvorhru na Australian Open a bola vo finále dvojhry, v Melbourne bol vo finále štvorhry Lukáš Klein a v New Yorku vo finále dvojhry Viktória Kužmová. V tímoch boli hráčky do 14 rokov na majstrovstvách sveta piate, naše daviscupové družstvo je 18. vo svetovom rebríčku v konkurencii vyše 130 krajín a fedcupové skončilo na 15. mieste medzi 100 krajinami sveta,” zbilancoval generálny sekretár STZ pre www.stz.sk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.