Los Angeles 24. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Richard Shotwell/Invision/AP)
 
Americký oscarový herec Morgan Freeman sa vo štvrtok ospravedlnil skupine ôsmich žien, ktoré ho obvinili z rôznych druhov nevhodného správania. Informovala o tom na svojej internetovej stránke spravodajská televízia Sky News.

Na snímke americký herec Morgan Freeman

Niektoré zo žien predtým pre televíziu CNN uviedli, že sa stali obeťami obťažovania, iné Freemanovo správanie k nim označili ako nevhodné.
“Každý, kto ma pozná, alebo so mnou pracoval, vie, že nepatrím k ľuďom, ktorí by niekoho úmyselne urážali alebo v niekom zámerne vyvolávali rozpaky. Ospravedlňujem sa každému, kto sa cítil nepríjemne alebo znevážene – to v nijakom prípade nebolo mojím zámerom,” uviedol 80-ročný Freeman v stanovisku pre Sky News.
Jedna zo žien obviňujúcich Freemana získala miesto asistentky produkcie vo filme Going In Style (Lúpež vo veľkom štýle) z roku 2017, v ktorom okrem Freemana účinkovali aj herci Michael Caine a Alan Arkin. Podľa nej to, čo nasledovalo, boli mesiace plné obťažovania z Freemanovej strany vrátane nevyžiadaných dotykov a poznámok ohľadom jej postavy. Okrem toho Freemana obvinila z opakovaných pokusov o nadvihnutie jej sukne.
 
Príspevok Morgan Freeman sa ospravedlnil ženám, ktoré ho obvinili z obťažovania zobrazený najskôr Hlavné správy.