Lakhnaú 28. júla 2018 (TASR)
 
Najmenej 37 ľudí prišlo tento týždeň o život v severnej Indii, kde sa v dôsledku monzúnových dažďov zrútilo mnoho budov a voda zaplavila rozsiahle územia. 

Na snímke zaplavená cesta v dôsledku monzúnových dažďov v indickom Greater Noida 27. júla 2018.

Informuje o tom agentúra AP na základe oznámenia miestnych meteorológov, ktorí na nasledujúcich 48 hodín predpovedajú pre najľudnatejší indický zväzový štát Uttarpradéš ďalšie intenzívne zrážky.
Silný dážď začal na indickom severe pustošiť a zabíjať v noci na piatok. Väčšina ľudí zahynula v ten deň v meste Ágra, kde sa nachádza známy chrám z bieleho mramoru Tádž Mahál. Pri páde obytného domu tam zahynuli naraz aj štyria členovia jednej rodiny, píše AP.
Miestne úrady uviedli, že prudký dážď zničil i vonkajší múr pevnosti v malom uttarpradéšskom historickom meste Fatéhpur Sikrí, pochádzajúcom z obdobia mogulskej ríše (1526-1858).
Monzúnové dažde trvajú na severe Indie i priľahlom Nepále každoročne od júna do septembra a zahynú pri nich vždy stovky ľudí.
 
Príspevok Monzúnový dážď na severe Indie zabil už temer 40 ľudí a ničí historické pamiatky zobrazený najskôr Hlavné správy.