Mont Saint-Michel po hrozbách evakuovali

Paríž 25. apríla 2018 (HSP/KAP/KNA/Foto:TASR-Denis Surfys via AP)
 
Vo Francúzsku v nedeľu dopoludnia evakuovali oblasť bývalého opátstva na francúzskom prílivovom ostrove Mont Saint-Michel. Neznámy muž ráno hrozil atentátom v kaviarni na ostrove. Ako ďalej oznámili médiá s odvolaním sa na políciu, evakuácia prebehla pokojne. Obchody zatvorili. Polícia hľadala podozrivého so 40 mužmi a helikoptérou.

Na snímke policajti dozerajú po tom, ako bola svetoznáma turistická atrakcia Mont-Saint-Michel (Hora sv. Michala) preventívne evakuovaná

Mont Saint-Michel pri hranici medzi Normandiou a Bretónskom je jedinečným pamätníkom stredovekej kláštornej a pevnostnej architektúry a patrí do kultúrneho dedičstva UNESCO. Ročne prichádza na bývalý kláštorný ostrov okolo troch miliónov turistov.
Rozdiel medzi odlivom a prílivom pri tomto ostrovčeku je až 15 metrov, čo je najviac v Európe. Vďaka prílivu opátstvo akoby pláva v mori a za odlivu sa vlny vzďaľujú od pobrežia 10 až 15 kilometrov. Na ostrov vedie jediná cesta po hrádzi, akékoľvek iné pokusy o jeho dosiahnutie by sa kvôli zradnému bahnu a piesku mohli s vysokou pravdepodobnosťou skončiť tragicky.
Ostrov poznali už Kelti, v ich mytológii bol považovaný za morský hrob, kam odchádzali duše mŕtvych. V roku 708 sa podľa legendy biskupovi Aubertovi z neďalekého Avranches zjavil archanjel Michal, ktorý mu prikázal, aby na ostrove postavil kaplnku. V desiatom storočí ju vojvoda z Normandie daroval benediktínom, ktorí tu založili opátstvo. Stalo sa centrom vzdelanosti strednej Európy a významným pútnickým miestom. Dnes je opátstvo v rukách štátu a patrí medzi najvýznamnejšie historické pamiatky. Zároveň je to pasca na turistov, nájdete tu zopár hotelov a veľa reštaurácií a malých obchodov. Vzhľadom k popularite však nepatria medzi najlacnejšie.
 
Príspevok Mont Saint-Michel po hrozbách evakuovali zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)