Kišiňov, 21. augusta 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Prezident Moldavska Igor Dodon hovorí o podstatnom náraste objemov exportu ovocia a zeleniny do Ruska. „Nech by sa vláda a parlamentná väčšina akokoľvek snažila prekaziť vzťahy s Ruskom, nič sa jej nepodarí. Čísla hovoria samé za seba,“ napísal na svojej stránke vo Facebook
Igor Dodon

Prezident poznamenal, odvolávajúc sa na úrade Národnej agentúry pre bezpečnosť potravinových produktov, že z 9300 ton zeleniny, ktoré Moldavsko exportovalo od januára po júl 2017 bolo 8300 ton vyvezených do SNŠ a z toho 8180 ton do Ruska. Pričom v roku 2016 Moldavsko vyviezlo do Ruska len 981 ton zeleniny a celkovo do SNŠ 1836 ton, dodal.
Dodon tiež podčiarkol, že do štátov EÚ bolo od januára po júl 2017 vyvezených 575 ton zeleniny. Moldavsko za rovnaké obdobie vyviezlo 108 000 ton ovocia, pričom 107 000 ton smerovalo do štátov SNŠ (103 000 ton do Ruska). Do EÚ Moldavbsko vyviezlo niečo vyše tisíc ton ovocia.
„Tieto čísla po koľký krát už preukazujú, že nijaké politické provokácie nedokážu zmeniť prirodzený chod udalostí a negatívne ovplyvniť ekonomickú zložku našich strategických vzťahov s Ruskom. Pracujeme ďalej,“ povedal Dodon.
Podľa ria.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.