Mojsejová sa vydala za Versačeho

Bol sobáš jej poslednou možnosťou prekaziť hroziace väzenie?

KOŠICE. Podľa informácií denníka Korzár sa dnes Nora Mojsejová vydala za Františka Kabrheľa, známeho ako Versače.
Spoločné ÁNO si Košičanka a Nitran mali povedať v dedinke v okrese Nitra, teda v blízkosti bydliska ženícha. Pri obrade bol len úzky okruh zainteresovaných, teda dvaja svedkovia.

Po obrade údajne žiadna hostina nebola, pani Kabrheľová nasadla do auta a namierila si to do Košíc.

Účelový sobáš?

Sobáš kedysi veľmi dobrých priateľov, následne nepriateľov na život a na smrť a posledný mesiac opäť priateľov sa nedávno pretriasal v médiách ako jedna z možností, ako by sa Košičanka vyhla hroziacemu nástupu do výkonu trestu.

Začiatkom decembra ju totiž Okresný súd Košice I uznal vinnou z podvodu a poslal na 10 rokov za mreže. Podaním odvolania si Mojsejová vynútila prerokovanie prípadu na krajskom súde.

Keďže trestné oznámenie kvôli nevrátenej pôžičke z prelomu rokov 2008/2009 v sume 25,7 milióna Sk (vyše 853-tisíc eur) podal Versače, zákon mu, ako blízkej osobe, dáva možnosť trestné oznámenie stiahnuť.

Versače: Súd ju mal oslobodiť

Naplniť sobášom tento postup napovedajú aj Versačeho vyjadrenie po vynesení decembrového rozsudku, kde sa Mojsejovej zastával a verdikt súdu odmietol.

Pre Korzár vtedy povedal: "S rozsudkom absolútne nie som spokojný. Sudca nedal priestor žiadnej z procesných strán na prípravu záverečných rečí. Dopredu mal vyhotovený rozsudok.V žiadnom prípade nešlo o podvodné vylákanie peňazí. To som chcel povedať v záverečnej reči, ale nedostal som na ňu od sudcu priestor. Bola to bežná pôžička, ktorú sme si vysporiadali zmierom a toto mal sudca vziať do úvahy. Súd mal Mojsejovú oslobodiť. Desať rokov je zarážajúcich, keď si ich porovnám s bitkármi z Košíc, na ktorých práve tento sudca vrátil obžalobu."

Budú bývať na Pereši?

Versače je ženatý po prvý raz, Mojsejová ma za sebou 10-ročné manželstvo s Braňom Mojsejom. Rozviedli sa v novembri 2012. Odvtedy mala niekoľko krátkodobých vzťahov.

Novomanželia budú možno bývaťv pôvodnom dome Braňa a Nory v Košiciach Pereši, ktorý nedávno Versače vyplatením všetkých dlhov a pohľadávok kúpil. Momentálne sa opravuje.

Názor právnika

O názor na možný scenár zastavenia trestného stíhanie z dôvodu uzavretia manželstva sme sa opýtali košického právnika, ktorý však nechce byť menovaný.

"Je to otázka posúdenia veci, Samozrejme, ak vezmeme do úvahy, že ešte pred pol rokom si obaja snúbenci nevedeli prísť na meno a v médiách sa častovali obvineniami a nelichotivými vyjadreniami, ten sobáš je účelový. Ale v konečnom dôsledku bude rozhodovať odvolací súd. Ten bude posudzovať všetky okolností prípadu, teda od jeho začiatku až po rozsudok a dnešnú udalosť," povedal.

Nora dorazila do Košíc bez ženícha

Vydatá alebo nie? Nora Mojsejová informácie o sobotňajšom sobáši potvrdila len veľmi nejasne. Do domu svojej sestry dorazila v sobotu o piatej popoludní a na veľké prekvapenie ženích Kabrheľ chýbal. Na priamu otázku, či sa dnes vydala, odpovedala neurčito: „Ja nie som Mojsejová.“

Po tomto vyjadrení zmizla za bránou a po chvíľke v dverách domu. Pôsobila spokojne a vyrovnane, neodpustila si slnečné okuliare a na všetky strany rozdávala úsmevy.

zdroj: korzar.sme.sk

Komentujte :)