KOŠICE – Nora Mojsejová (58) sa už niekoľko rokov súdi s kamarátom Františkom Kabrheľom (38) alias Versačem. Ten jej mal v minulosti pozičať 25 miliónov korún. Dnes na súde v Košiciach padlo rozhodnutie. Známa podnikateľka prehrala – dostala 10 rokov väzenia!

V pondelok na Okresnom súde Košice II. sa konalo ďalšie súdne pojednávanie s Norou Mojsejovou bez prítomnosti obžalovanej podnikateľky. Tá sa na súd nedostavila, ale jej neprítomnosť sudca akceptoval. Košická podnikateľka bola obvinená z obzvlášť závažného trestného činu podvodu.

Podnet na súd dal Versače, ktorý tvrdí a prokurátor sa s ním zhoduje, že si od neho ešte v roku 2008 požičala vyše 25 miliónov slovenských korún (853 tisíc eur). Na pôžičku vraj boli vyhotovené zmluvy s dátumom 3. januára 2009, s tým, že sumu musí vrátiť do 30. 12. 2009. Pôžičku však Mojsejová popiera a tvrdí, že od Kabrheľa si žiadne peniaze nepožičala.

Ako jediný svedok predstúpil jej exmanžel Braňo Mojsej. Ten vypovedal, že už si nepamätá, či Kabrheľ v tom čase, keď pôžičku mal s Norou uzavrieť, boli v Košiciach a ani ho v ten deň nevidel. Taktiež dodal, že vtedy si nemali prečo požičiavať, lebo peňazí mali dosť.

Potom už nasledovali záverečné reči a sudca prečítal samotný rozsudok – 10 ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Voči rozsudku sa Mojsejová môže do 15 dní od doručenia odvolať.

zdroj: topky.sk