Boston 20. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Tisícky demonštrantov skandujúcich protinacistické heslá zatienili v sobotu v americkom Bostone malú skupinu, ktorá plánovala “pochod za slobodu prejavu”
Stalo sa tak týždeň po tom, ako pri násilných stretoch v meste Charlottesville v štáte Virgínia prišla o život jedna osoba a desiatky utrpeli zranenia.
Mohutná protidemonštrácia zatienila “pochod za slobodu prejavu” v Bostone

Protidemonštranti pochodovali na miesto v Bostone, kde chceli konzervatívci vystúpiť s prejavmi. Skupina s názvom Bostonská koalícia za slobodu prejavu sa verejne dištancovala od neonacistov a bielych rasistov v Charlottesville.
Konzervatívni aktivisti a ich priaznivci odišli zakrátko po tom, ako protidemonštranti skandovali heslá a niesli transparenty s nápismi Nech sa nacisti opäť boja alebo Miluj svojho suseda.
Polícia uviedla, že pochodu v Bostone, najväčšieho z približne piatich podobných sobotňajších podujatí v USA, sa zúčastnilo okolo 40.000 ľudí. Jeho priebeh bol prevažne pokojný, aj keď polícia zatkla 33 ľudí za výtržníctvo alebo napadnutie policajných dôstojníkov.
Americký prezident Donald Trump ocenil na Twitteri protestujúcich v Bostone za to, že sa jasne vyslovili proti fanatizmu a nenávisti a pochválil prácu polície, dodáva agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.