Brusel 12. februára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Martin Baumann)

Napriek štatistikám, ktoré ukazujú, že imigranti nie sú žiaden prínos pre EU, ale naopak sú príťažou pre sociálny systém stále sa nájde mnoho politikov, ktorí tento experiment obhajujú. Šéfka Európskej diplomacie Federica Mogheriniová na Európsko-Africkom samite na Malte vyhlásila, že starnúca Európa potrebuje imigrantov “ak che udržať svoj ekonomický pokrok”

Európa má starnúcu populáciu, preto treba otvoriť brány migrantom, ak si chce Európa udržať svoj ekonomický pokrok. Mogheriniová svoj výrok povedala v stredu  na Európsko-Africkom samite. Informoval o tom portál Press tv

Vysoká predstaviteľka pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ Federica MogheriniováVysoká predstaviteľka pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ Federica Mogheriniová

“Verím, že Európania by mali pochopiť, že potrebujeme migráciu pre naše hospodárstvo a pre naše systémy sociálneho zabezpečenia, aby sme udržali aktuálny demografický trend,” uviedla Mogheriniová s tým, že EU nezatvorí dvere pred imigrantmi.

V podrobnej správe uverejnenej v júni minulého roka Eurostatom, organizáciou, ktorá poskytuje oficiálne štatistiky o Európskej únii, sa píše, že podiel osôb v produktívnom veku sa zmenšuje,” zatiaľ čo relatívny počet tých, ktorí idú do dôchodku sa zväčšuje čo potvrdzuje trend starnutia v Európskej únii.

Tvrdenia Mogheriniovej, že Európa nebude zatvárať svoje dvere pred imigrantmi prišli paradoxne na samite Európa-Afrika, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia 28 členských štátov EÚ a ktorý si dal za cieľ urobiť plány ako predísť prílivu ďalších imigrantov z Afriky.

Šéfka diplomacie Federica Mogheriniová tiež kritizovala kroky niektorých európskych krajín, ktoré uzatvárajú svoje hranice pred imigrantmi a dodala, že barikády nie sú  odpoveďou na túto krízu a nie je to ani “európskym spôsobom” ako sa s týmto problémom vysporiadať.

Pani Mogheriniová však zrejme nečítala rôzne štatistiky z európskych krajín, ktoré jasne hovoria, že imigranti nie sú žiadnym prínosom, ale naopak záťažou.  Z najnovších štatistík v Rakúsku napríklad vyplýva, že až 90 % imigrantov je nezamestnaných. Informovali sme o tom tu. Namiesto podporovania príchodu neintegrovateľných imigrantov z Afriky a Ázie by preto bolo oveľa viac efektívne podporovať pôrodnosť domorodých Európanov.

Samuel Gdovin