Modrič sa opäť postaví pred súd, bude vysvetľovať daňové dlhy

Madrid 19. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic)

Chorvátsky futbalista Luka Modrič sa začiatkom januára postaví pred súd v Španielsku, na ktorom bude musieť spoločne s manželkou Vanjou vysvetľovať daňové nezrovnalosti.
Na snímke Luka Modrič

Stredopoliar Realu Madrid čelí obvineniu z daňových únikov, podľa španielskych vyšetrovateľov mal obrať štát na daniach o 870.728 eur. Suma zahŕňa príjmy z imidžových práv, ktoré mal previesť zo Španielska prostredníctvom schránkových firiem. Úrady sa zaujímajú aj o jeho spojenie s firmami na ostrove Man. Ako informoval záhrebský denník 24Sata, sudca z mesta Alcobendas, nachádzajúceho sa severne od Madridu, akceptoval návrh prokurátora a predvolal si Modriča. Kapitán chorvátskej reprezentácie obvinenia odmieta.
Daňové úrady vyšetrovali v Španielsku aj Lionela Messiho, Cristiana Ronalda, Marcela, Ricarda Carvalha, Angela Di Mariu, Javiera Mascherana, Radamela Falcaa, Fabia Coentraa či trénera Joseho Mourinha.
Modrič sa už začiatkom roka postavil pred súd v Chorvátsku, kde svedčil proti bývalému riaditeľovi Dinama Záhreb Zdravkovi Mamičovi obvineného zo sprenevery 12 miliónov eur z klubovej pokladnice.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)