Na snímke z 10. augusta 2017 modelky a modeli z Afgaistanu prezentujú tradičné vyšívané afganské oblečenie počas módnej prehliadky v Kábule. Foto: TASR/AP

Kábul 17. augusta (TASR) – Vyše dve desiatky modelov, vrátane šiestich žien, vykračovali za prísnych bezpečnostných opatrení po predvádzacom móle v záhrade súkromnej vily v Kábule. Hrdo predvádzali tradičné oblečenie, ako aj odev početných etnických skupín v Afganistane. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Diváci, približne 100 mužov a žien, nedávno popoludní do posledného miesta zaplnili malý priestor, ale všetci žiarili v dobrej nálade tak, ako dlhé vyšívané tuniky a šatky – takáto situácia by za vlády fundamentalistického hnutia Taliban bola nepredstaviteľná.

Pre organizátora, 22-ročného manekýna a módneho návrhára Adžmala Hakíkího, stálo usporiadanie prehliadky za to riziko – napriek každodenne hroziacim útokom militantov v afganskom hlavnom meste Kábul, vyčerpanom dlhou vojnou.

Hakíkí povedal, že ho motivovala túžba predstaviť afganskú kultúru prostredníctvom ohromujúceho množstva tradičných odevov a regionálnych typov oblečenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR