Colombo 12. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Saurabh Das)

Na dosiahnutie mieru by mala byť použitá ideológia budhizmu, vyhlásil dnes na otvorení medzinárodnej budhistickej konferencie na Srí Lanke indický premiér Naréndra Módí.
“Mierový odkaz budhizmu je odpoveďou na narastajúce násilie po celom svete,” vyhlásil Módí, ktorý je hlavným hosťom medzinárodného budhistického sviatku, na Srí Lanke známeho ako vesákh.
Na snímke indický premiér Naréndra Módí

“Hrozba terorizmu v našom regióne je jasnou manifestáciou deštruktívnych emócií. Bohužiaľ, tieto ideológie nenávisti a ich zástanca (tamilskí separatisti) v našom regióne nie sú otvorené dialógu, čo spôsobuje iba smrť a ničenie,” povedal indický premiér.
Podľa neho najväčším ohrozením pre udržateľný svetový mier nie je “nutne konflikt medzi národnými štátmi, ale postoje, myšlienkové pochody, entity a nástroje zakorenené v myšlienke nenávisti a násilia.
Sviatkom vesákh sa pripomína narodenie, osvietenie a smrť Buddhu. Na Srí Lanke sa tieto oslavy tešia veľkému záujmu – v 21-miliónovej krajine žije takmer 70 percent budhistov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.