Bratislava 19. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Nové vozíky sú na rozdiel od tých starších polohovateľné

Bábätká v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) budú po priestoroch gynekologicko-pôrodníckych oddelení prevážať komfortnejšie. K pôvodným novorodeneckým vozíkom pribudne 12 modernejších, rozdelia ich do novorodeneckých oddelení v nemocniciach v Ružinove, Petržalke a na Kramároch.

Spoločnosť Hyundai odovzdala do daru 12 novorodeneckých vozíkov pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava - Nemocnica RužinovSpoločnosť Hyundai odovzdala do daru 12 novorodeneckých vozíkov pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava – Nemocnica Ružinov

Nové vozíky sú na rozdiel od tých starších polohovateľné, možno nastavovať ich výšku i polohu dieťaťa. “Ocenia to najmä nižšie mamičky,” povedala dnes na tlačovej konferencii Eva Bieliková, primárka novorodeneckého oddelenia v ružinovskej nemocnici.

Vozík i vanička v ňom nebráni svojou výškou i veľkosťou kontaktu matky s dieťaťom. Rodičkám uľahčuje kojenie, nemocničnému personálu zase ošetrovanie. “Lepšie sa s nimi manipuluje, staršie vozíky sa matkám ťažšie ovládali,” povedala Bieliková.

Denne sa v UNB narodí asi 22 bábätiek. Ide o najväčšiu nemocnicu na Slovensku a lekári v nej vykonajú najviac pôrodov v krajine. Najviac vyťaženou pôrodnicou v UNB je tá na petržalskej Antolskej ulici. “Vlani tam prišlo na svet asi 3100 novorodencov,” povedala hovorkyňa UNB Zuzana Eliášová. Ročne sa na Slovensku narodí asi 55.000 novorodencov, z toho 5000 predčasne.

Vozíky ix1 venovala UNB automobilová spoločnosť Hyundai, využívajú ich aj nemocnice v ďalších slovenských mestách.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.