Moderné odbory PSA Trnava: Podporujeme samostatné vyjednávanie o novej kolektívnej zmluve OZ KOVO v trnavskom závode PSA Peugeot Citroën Slovakia

Bratislava 23. januára 2018 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

ZO OZ Moderné odbory AIOS PSA Trnava rešpektujú rozhodnutie OZ KOVO PSA Slovakia o neprizvaní k vyjednávaniam o Kolektívnej zmluve s vedením závodu. Je vidno, že postup, ktorý zvolili Moderné odbory Volkswagen, bol správny, keďže sa nimi inšpirovali. Pre nás ako novú odborovú organizáciu, ktorá zastupuje svojich členov, sú podstatné výsledky kolektívneho vyjednávania, čiže lepšie pracovné a finančné podmienky zamestnancov v trnavskom automobilovom závode PSA Peugeot Citroën Slovakia. 
Ilustračné foto

Týmto krokom Moderné odbory AIOS PSA vyjadrujú plnú podporu zástupcom OZ KOVO pri vyjednávaniach a ponúkajú odborné zázemie, ktorým disponujú. „Rozhodnutie o neprizvaní ku kolektívnemu vyjednávaniu zo strany  OZ KOVO rešpektujeme. No pokiaľ vyjednané pracovné podmienky pre zamestnancov nebudú vyhovujúce, budeme nútení pristúpiť k riešeniu situácie aj formou štrajku,“ povedal Tomáš Kútik, predseda Moderných odborov AIOS PSA. Tie vznikli v roku 2017 na podnet dlhodobej nespokojnosti zamestnancov s činnosťou OZ KOVO v našom závode PSA Peugeot Citroën. Budú pozorne sledovať priebeh vyjednávaní a konečné závery. OZ KOVO ide o všetko, preto ich postoj vnímajú ako nevyhnutný krok k záchrane ich vlastnej pozície v závode. T. Kútik dodáva, že aktuálna situácia pripomína situáciu v bratislavskom závode Volkswagen, kedy zastupovala pri vyjednávaniach so závodom všetkých zamestnancov  len jedna odborová organizácia, a to MO Volkswagen.
MODERNÉ ODBORY AIOS je mladý odborový zväz, ktorý vznikol v roku 2014. Zastupuje záujmy svojich členov predovšetkým v oblasti strojárskeho (automobilového) priemyslu, obchodu, služieb, informačných technológií, energetiky a príbuzných odborov, t. j. všade tam, kde zamestnanci veria, že odbory majú zmysel a vedia im pomôcť.
Redakciu informoval Tomáš Kútik, predseda, Moderné odbory PSA Trnava.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)