Bratislava 3. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR – Lukáš Grinaj)

Predsedníctvo Slovenskej akadémie vied udelilo cenu SAV Ľubomírovi Bajaníkovi za popularizačnú a vzdelávaciu činnosť v oblasti spoločenských a humanitných vied. Ľubomíra Bajaníka poznajú diváci nielen ako moderátora hlavných správ RTVS a významných spoločenských udalostí vysielaných na obrazovkách RTVS, ale aj ako moderátora relácie SK DEJINY

Na snímke vľavo preberá cenu Slovenskej akadémie vied (SAV) za popularizáciu vedy pre člena mediálnej komunity Ľubomír Bajaník z RVTS za popularizáciu výsledkov vo vedeckej oblasti: história a ďalšie humanitné a spoločenské vedy od predsedu SAV Pavla Šajgalíka

„Som hrdý na našich vedcov a som veľmi rád, že môžem spolu s kolegami prezentovať výsledky ich bádania v relácii SK DEJINY na televíznej Dvojke. Z hĺbky srdca ďakujem SAV za ocenenie, ktoré si nesmierne vážim. Je to zároveň ocenenie celého tímu, ktorý sa podieľa na tvorbe a vysielaní relácie,“ uviedol Ľubomír Bajaník.

„Verím, že dokážeme prekonávať večný antagonizmus medzi spravodajskou a publicistickou skratkou a množstvom poznatkov, ktorými vedci disponujú. A špeciálne pri dejinách, ktoré kde-kto zneužíva na kadečo, aj na svoju falošnú legitimizáciu,“ dodal.

Diskusnú reláciu o histórii SK DEJINY s moderátorom Ľubomírom Bajaníkom vysiela Dvojka od jesene 2017. Najbližšie premiérové časti budú môcť diváci sledovať mimoriadne už počas leta – výnimočne v pondelky 12. a 19. augusta večer, keď budú tvorcovia reflektovať 75. výročie SNP. Relácia bude na jeseň pokračovať pravidelne vo štvrtky už od 5. septembra.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj