New York 18. marca 2018 (HSP/lifesitenews.com/Foto:Tucker Carlson Twitter)

Tucker Carlson, moderator televízie Fox, pobúrene reagoval na vyjadrenia LGBT aktivistu, ktorý v televízii obhajoval plán škôl pomôcť deťom zmeniť svoj rod v školských záznamoch bez súhlasu rodičov alebo ich vedomia.

Na snímke Tucker Carlson

“Nenecháme naše deti robiť akékoľvek rozhodnutie bez súhlasu rodičov, pretože rodičia sú tí, ktorí za ne nesú zodpovednosť,” začal Carlson v “Tucker Carlson Tonight” show. “Prečo by potom mali byť deti povzbudzované, aby urobili také závažné rozhodnutie bez toho, aby o tom rodičia čo i len vedeli?”
LGBT aktivista Mark Purpura z Equality Delaware uviedol, že opatrenie nemá deti povzbudzovať, ale má im dovoliť “identifikovať svoj rod alebo alebo rasu pre účely školských záznamov. Škola môže osloviť rodičov kvôli povoleniu na zmenu rodu, ale škola bude tá, ktorá rozhodne, či rodičov osloví alebo nie.”
Aktivista ďalej pokračuje: “Jednoduchým faktom je, že niektorí rodičia jednoducho nebudú podporovať svoje dieťa (v zmene rodu alebo rasy) a to môže ohroziť istotu a pohodu dieťaťa…” dodal Purpura.
“Kto teda urobí toto rozhodnutie? Opýtal sa Carlson.
“Škola urobí toto rozhodnutie, ale myslím si, že to, čo tu chýba je, že,…” aktivista nedokončil, pretože ho Carlson zastavil:
“Nie. To, čo tu chýba je rozhorčenie, tak ma nechajte, nech ho vyjadrím. Škola nemá žiadne právo odobrať rodičom rozhodovanie o svojich deťoch! Deti nepatria administrátorom školy. Deti sú členmi rodiny, z ktorej pochádzajú. Ako sa škola opovažuje  prevziať privilégia, ktoré patria rodičom?! Kde na toto získali právo?!”
“Tucker, oni rodičom neberú privilégia,” reagoval Purpura.
“Zjavne, berú,” Carlson odpovedal.
Purpura to však videl odlišne: “Poprvé, nastalo by iba v zriedkavých prípadoch, že by škola dospela k rozhodnutiu neosloviť rodičov, kvôli možnému ohrozeniu bezpečnosti a pohody dieťaťa.”
“Kto má teda právo rozhodovať?!” nástojil Carlson. “A odkiaľ má toto právo? Odkiaľ majú pracovníci školy právo nerešpektovať rozhodnutie rodiča v prípade jeho dieťaťa?!”
Purpura však ďalej opakoval, že to nie je zrušenie rodičovského práva rozhodovať, ale “ochrana bezpečnosti a pohody dieťaťa, ktoré sa rozhodlo zmeniť rod.”
“A to tvrdí kto?!! Na základe čoho?!!” Carlson rozhorčene pokračuje. “Oh prestaňte. Ja som rodič štyroch detí. A môžem vám povedať, že najnedotknuteľnejšie právo, ktoré máte ako rodič, je váš vplyv na vývoj vášho dieťaťa. Aby ste toto právo porušili, potrebujete súdne nariadenie,” hovorí Carlson nahnevane a pokračuje: “Ale vy hovoríte, že predstavitelia školy môžu jednoducho rozhodnúť, čo je v najlepšom záujme dieťaťa a ja sa vás pýtam, odkiaľ ste dostali toto právo, ktoré porušuje tisícročie svätej tradície a dovoľuje urobiť rozhodnutie namiesto rodiča! Jednoduchá otázka: kto vám dal to právo?!”
Purpura odmietol odpovedať na otázku a snažil sa zdôrazniť “dôstojnosť” a “rešpekt” dieťaťa, ktoré chce zmeniť rod alebo rasu. “Tucker, dieťa má právo na dôstojnosť a rešpekt v škole, a nemalo by si vyberať medzi dôstojnosťou a rešpektom a tým, že sa doma necíti bezpečne a je predmetom potenciálneho fyzického násilia, mentálnej úzkosti či dokonca bezdomovectva,” dodal aktivista.
Carlson sa však nedal odpútať od hlavnej otázky, ktorá sa týkala rodičovských práv.
“Ale niekto musí urobiť rozhodnutie (zmeniť/nezmeniť záznamy rodu alebo rasy), musí urobiť subjektívne rozhodnutie o tom, čo je najlepšie pre dieťa. A toto rozhodnutie je vždy v kompetencii rodičov, pokiaľ súd nerozhodne, že rodičia nie sú schopní urobiť správne rozhodnutie. O tomto rozhoduje súd!”
Purpura nesúhlasil: “Posielame deti do škôl a zamestnanci a učitelia robia tieto rozhodnutia každý deň.”
Carlson však vehementne odporoval: “O tom, akej rasy alebo pohlavia je dieťa?! Robíte si srandu? Toto nebolo vyskúšané na žiadnom mieste vo svete a vy predstierate, že to nie je nič podstatné a že ničie práva nie sú porušované!!! Politickí extremisti sú tí, čo si myslia, že ich názor je dôležitejší, ako práva rodičov!”
Carlsonovo rozhorčenie sa ďalej stupňovalo: “Práva rodičov nad ich vlastnými deťmi sú porušované kvôli aktivistom…..Ja sa za to postavím a budem o tom hovoriť. Nebojím sa vás a myslím, že je fér povedať, že rodičia strácajú svoje práva nad svojimi  vlastnými deťmi. A myslím, že to je niečo, o čom by sme mali porozmýšľať,” dodáva moderator.
Viktória Dandárová