Ocenená Emma Stone si obliekla nádherný model Valentino.Ocenená Emma Stone si obliekla nádherný model Valentino.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE

Medzi hviezdami tohtoročného udeľovania sa vynímala napríklad herečka Emma Stone. Ocenená hviezda La La Landu stavila na model z dielne Valentino a v trblietavých šatách s detailmi hviezdičiek pôsobila ako jedna z hviezd filmového muzikálu zašlých čias.

Flitre, lesk, metalíza či bohaté zdobenie krištáľmi bolo príznačné pre modely viacerých pozvaných žien. Napríklad róba z dielne Alexander McQueen, ktorú predviedla Nicole Kidman, bola fúziou viktoriánskej éry s moderným futur leskom a trblietavou výšivkou v duchu najprecíznejšej ručnej práce. Na metalické detaily na svetlom podklade stavila aj herečka Drew Barrymore s róbou od Monique Lhuillierovej či napríklad Gina Rodriguez v kreácii od Naeema Khana. Úchvatne vyzerala aj ocenená Isabelle Huppert v belasej kreácii s topom pošívaným stovkami krištáľov.

Herečka Nicole Kidman v šatách z dielne značky Alexander McQueen.Herečka Nicole Kidman v šatách z dielne značky Alexander McQueen.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE

Ďalšie známe dámy stavili na farby a dokonalosť strihu. Talianska značka Prada tentoraz tvorila róby na mieru pre dve slávne herečky. Kým Jessicu Chastainovú obliekli do modrej róby s lodičkovým výstrihom a vertikálnymi štrasovými aplikáciami, nominovanú Portmanovú obdivovali v žltkasto-limetkovej róbe pošívanej krištáľovou výšivkou na sukni aj trojštvrťových rukávoch.

Jeden z najsexi modelov večera predviedla Brie Larson. Minuloročná víťazka Zlatého glóbusu aj Oscara v hlavnej ženskej kategórii oslovila ateliér Rodarte. V ňom vznikla červená toaleta s protiľahlými diagonálnymi pruhmi látky v korzetovej časti. Dokonale vytvarovali postavu a spravili z Larsonovej modernú divu.

Tehotná Natalie Portman sa predstavila v kreácii Prada.Tehotná Natalie Portman sa predstavila v kreácii Prada.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE

Jeden z pôsobivých modelov večera patril aj herečke Jessice Bielovej, ktorá sa zaradila do menšej skupiny žien odetých do kolekcie haute couture. Jej model konkrétne vznikol v ateliéri Elie Saab a hollywoodsky sexsymbol v ňom odhalil dekolt aj nohy. Nepôsobilo to však vulgárne, ale veľmi efektne a pompézne.

Naopak, vulgárnosť tentoraz nechýbala Emily Ratajkowski. Britská rodáčka, známa svojimi dokonalými krivkami, sa v šatách Reem Acra tentoraz naozaj netrafila do čierneho. Obliny poprsia vykukujúce z výstrihu pôsobili viac lacne ako zvodne a ani hodvábny satén akosi na nositeľke nefungoval.

Modelka a herečka Emily Ratajkowski v šatách Reem Acra.Modelka a herečka Emily Ratajkowski v šatách Reem Acra.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE

Svoje najlepšie časy už má za sebou zjavne aj Sarah Jessica Parker. Kedysi módna ikona, ale dnes často krok vedľa šliapajúca seriálová hviezda sa objavila v kreácii od Very Wangovej. Samotný model s pompéznou bálovou sukňou by sa ešte dal uniesť, hoci rukávy ho vyslovene špatili. Azda najhoršia však bola Parkerovej úprava – či už v prípade účesu, alebo zafúľaného líčenia očí.

Nominovaná herečka Sarah Jessica Parker v šatách Vera Wang.Nominovaná herečka Sarah Jessica Parker v šatách Vera Wang.
Autor: Reuters, MIKE BLAKE