Herečka Emma Stone prišla na BAFTA v kreácii Chanel Couture.Herečka Emma Stone prišla na BAFTA v kreácii Chanel Couture.
Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Večer ovládol muzikál La La Land a jeho hlavná predstaviteľka vzala útokom aj pomyselnú súťaž o jeden z najkrajších outfitov večera. Nie celkom tradičná kombinácia koktejlových šiat doplnených trojštrťovými nohavicami pochádzala z ateliéru Chanel Couture a zo Stoneovej spravila jednu z kráľovien večera. Bohaté výšivky, dokonalá ručná práca, precízny strih a k tomu takmer nepoškvrnená a čistá tvár ryšavky s roztomilým úsmevom – toto bola kombinácia na jednotku s hviezdičkou.

V tento večer však bodovali aj ďalšie známe dámy – mnohé tiež nominované na prestížne ocenenie. Napríklad austrálska herečka Nicole Kidman stavila na dramatickú kombináciu úzkej zamatovej sukne s krištáľmi vyšívaného vršku od Armani Privé. Hoci sa táto dáme blíži k päťdesiatke, vyzerala o dvadsať rokov mladšie. Štíhla, vysoká, bledá pleť, jemné líčenie – fungovalo to výborne.

Princ William a jeho manželka, vojvodkyňa Catherine prišli na vyhlásenie cien BAFTA. Vojvodkyňa Catherine sa objavila v kreácii Alexander McQueen.Princ William a jeho manželka, vojvodkyňa Catherine prišli na vyhlásenie cien BAFTA. Vojvodkyňa Catherine sa objavila v kreácii Alexander McQueen.
Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Jednou z hviezd večera bola aj neherečka – dáma so šľachtickým titulom. Áno, reč je o vojvodkyni Catherine, ktorú sprevádzal na ceremoniál manžel princ William. Dvojica od prvého momentu zaujala pozornosť médií a voľba šiat s nežným kvetinovým vzorom a kaskádovými volánmi na sukni od Alexandra McQueena opäť prihrala vysokej tmavovláske body od módnych kritikov.

Nominovaná herečka Nicole Kidman v kreácii Armani Prive.Nominovaná herečka Nicole Kidman v kreácii Armani Prive.
Autor: SITA/AP, Vianney Le Caer

Čítajte viac

V ateliéri Alexander McQueen sa obliekla aj domáca rodáčka Emily Blunt – jej model zaujal najmä ornamentálnou výšivkou na vrchnej časti. Jemná výšivka kvetinového motívu zdobila aj čiernu večernú toaletu Thandie Newtonovej a kvetinový detail bol prítomný aj na plisovanej kreácii Gucci, ktorú si obliekla ďalšia nominovaná – herečka Naomie Harris.

Trochu prekvapením, vyvolávajúcim isté rozpaky, bola voľba Michelle Williams. Jej trblietavé strieborné minišaty s grafickým portrétom na hrudi vytvorili v dielni Louis Vuitton a nepochybne boli luxusným a hodiny kreovaným kusom odevu – dĺžka šiat však akosi nepasovala do davu hviezd, ktoré v tento večer stavili na veľkú večernú. Omnoho viac fungoval model ďalšej „reprezentantky“ Vuittona na červenom koberci – britskej herečky Sophie Turnerovej. Vysokánsky rozparok aj hlboký dekolt dodával šatám sexepíl, no blondínka známa najmä z Hry o tróny unosila model s eleganciou a šarmom.

Herečka Sophie Turner prišla v kreácii Louis Vuitton.Herečka Sophie Turner prišla v kreácii Louis Vuitton.
Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Ďalšie známe dámy sa objavili na cenách BAFTA napríklad v kreáciách od Diora (Felicity Jones), Toma Forda (Amy Adams) či Givenchy (Meryl Streep). Galériu hviezd si pozrite vyššie.