Manama 26. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)

USA a Čína sú blízko uzavretiu obchodnej dohody, uviedol v stredu americký minister financií Steven Mnuchin. Verí, že k ďalšiemu pokroku príde počas rokovaní medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a jeho čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom

Na snímke Steven Mnuchin

Mnuchin povedal v rozhovore pre CNBC, že dohoda je hotová asi na 90 %. Vyjadril tiež optimizmus, že ďalší progres v rokovaniach, ktoré sa zastavili, sa urobí na summite lídrov G20, kde sa stretnú obaja prezidenti.

Mnuchin nespresnil, čoho sa týka tých zvyšných 10 %, ani aké sú prekážky dokončenia dohody.

Trump sa stretne so Si Ťin-pchingom v sobotu (29. 6.) na summite G20 v japonskej Osake. Výsledok ich stretnutia môže byť kľúčový pre celú globálnu ekonomiku a finančné trhy, ktoré už 18 mesiacov znepokojujú obchodné spory medzi oboma veľmocami.

Mnuchin dúfa, že obchodná dohoda medzi USA a Čínou by sa mohla uzavrieť do konca tohto roka. Jeho vyjadrenia mali pozitívny vplyv na akciové trhy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj