QUEENSLAND – Pri náraze do plotu prišiel Bradley Willoughby takmer o hlavu. Slúchadlá od iPhonu, ktoré mal pod helmou, sa o plot zachytili a hlboko sa mu zarezali do krku. Havarovaný 16-ročný chlapec mal šťastie, že neprišiel o život.

Tínedžer práve skúšal na motorke skoky cez prekážky, keď ho jazda na plný plyn dohnala až k nárazu do plotu. Po náraze mal podľa Cairnspost.com.au okrem rozrezaného krku vážne zranenú a v členku zlomenú ľavú nohu a viacero tržných rán od ostnatého drôtu, vrátanie hrozivo vyzerajúceho zranenia na boku.

Ako povedala pre Couriermail.com.au matka Bradleyho, jeho otec mu slúchadlá vyťahoval z krku. „Nikto z nás si nemyslel, že slúchadlá by mohli byť také nebezpečné,“ povedala Angie Willoughbyová. Medený drôt vo vnútri dokáže prerezať svalstvo. Ani Bradley si nepomyslel, že by sa mu mohli slúchadlá zachytiť o plot pri náraze.

Bradley mal po ošetrení v nemocnici na krku škaredú viac ako 10-centimetrovú jazvu s niekoľkými stehmi. Z rodinnej farmy v Queenslande, kde sa nešťastie udialo, ho musel transportovať vrtuľník. Keď rodičia svojho zraneného syna uvideli prvýkrát, mysleli si, že môžu byť jeho zranenia smrteľné. Lekárom sa však podarilo dať chlapca do poriadku a momentálne sa z hrozivých zranení úspešne zotavuje.

Mladý motorkár (16) utrpel