Illinois 3. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot YouTube)

Žiak školy Evanston Township v Illinois – Blake Peters sa stal miestnou hviezdou po tom, čo vhodil loptu do koša cez celé ihrisko v posledných sekundách zápasu, a tým priniesol svojmu tímu víťazstvo.
Screenshot z basketbalového zápasu v USA

Koniec zápasu proti škole Maine South, v ktorom prehrával jeho tím 42:44, sa dostal na video, ktoré sa rýchlo stalo virálnym. Po neúspešnom hode súpera dostal loptu Peters a stihol ju vhodiť do koša tesne pred finálovú sirénou.
Sám 15-ročný Peters, ktorého chicagske médiá už označili za legendu, sa v rozhovore pre televíziu WHNT19 News priznal, že nechcel preberať “takú zodpovednosť” a obával sa, že sa lopta dostane práve do jeho rúk.
“Zo strany to nevyzeralo zle, a keď som kôš trafil, bol som v šoku. Bol to snáď najlepší okamih v mojom živote,” uviedol.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.