Dallas 3. apríla 2018 (HSP/Foto:The Independent)
 
Americká televízia CNN informovala, že 20-ročného mladíka Ethana Coucha prepustili z väzenia v Dallase v štáte Texas. Couch sa v roku 2013 v USA “preslávil”, keď pod vplyvom alkoholu spôsobil fatálnu dopravnú nehodu, pri ktorej zabil štyroch ľudí. Svoju obhajobu postavil na tom, že trpí chorobou z blahobytu a príliš voľnej výchovy. Súd mu vymeral desaťročnú podmienku, ktorú porušil a dostal sa za mreže. Tento týždeň ho však prepustili.

Na snímke Ethan Couch

Po tragickej havárii v meste Burleson vtedy šestnásťročný mladík svoju vinu priznal a prijal desaťročný podmienečný trest. Prokuratúra pôvodne pre Couche žiadala dvadsať rokov väzenia, ale súd trest výrazne znížil. Podľa televízie CNN rozhodol posudok psychológa, ktorý potvrdil, že Couch je obeťou nezodpovednej výchovy bohatých rodičov, ktorí mu dovolia všetko.
Desaťročná podmienka pred piatimi rokmi pobúrila pozostalých, ktorí nízky trest označili za výsmech obetiam.
Mladík ale pod dohľadom probačného úradu dlho nevydržal. Po dvoch rokoch zmizol do Mexika. Po následnom vydaní do USA bol za porušenie podmienky odsúdený na 720 dní väzenia, ktoré si odpykal. Teraz ho ešte čaká šesť rokov probačného dohľadu. Jeho matka Tonya Couchová dostala za krytie úteku svojho syna podmienku, ale kvôli užívaniu drog bola nedávno taktiež uväznená. Umiestnili ju do toho istého väzenia, ktoré teraz jej syn opustil.
Ethan Couch sa teraz chce napraviť. Žiada médiá o rešpekt voči jeho súkromiu. Chce sa vraj sústrediť na to, aby sa stal občanom, ktorý ctí zákony USA, uviedla CNN.
 
Príspevok Mladíka, ktorý v opitosti zabil štyroch ľudí a podľa súdu trpí chorobou z blahobytu a príliš voľnej výchovy, prepustili z väzenia zobrazený najskôr Hlavné správy.