Mladí ocenili primátora Liptovského Mikuláša

Liptovský Mikuláš 19. decembra 2017 (HSP/Foto: Mestský úrad Liptovský Mikuláš)

Manželia Perašínovci, študentka mikulášskej Strednej zdravotníckej školy, ale aj primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč si získali priazeň Rady mládeže Žilinského kraja Za aktívne občianstvo a ľudskosť 2017.
Na snímke primátor spolu s ocenenými

Rebeku Babinskú, študentku druhého ročníka zdravotníckej školy, ocenili v kategórii Top čin ľudskosti. Dôvodom bol počin študentov odboru zubný asistent, ktorí sa rozhodli anonymne vyzbierať peniaze pre chlapca zo školy vo veľmi zlej finančnej situácii.
V rovnakej kategórii dostali ocenenie aj Viera a Pavol Perašínovci, ktorí sú dlhé roky známi najmä pomocou ľuďom bez prístrešia a v núdzi. Cez sebaobetovanie pomáhajú celým skupinám, ale aj jednotlivcom, ktorým poskytujú materiálnu pomoc. Svoje aktivity realizujú so združením YMCA, charitami, červeným krížom či mikulášskou radnicou.
Na snímke primátor Liptovského Mikuláša spolu s ocenenými
Uznanie v kategórii top starosta/primátor za aktívne občianstvo a ľudskosť sa dostalo aj mikulášskemu šéfovi radnice Jánovi Blcháčovi. Založil nadáciu a združenie, ktoré podporujú mládež v oblasti športu, kultúry, vzdelania a sociálnych záležitostí.
Prostredníctvom nadácie a občianskeho združenia podporil napríklad sociálne slabú rodinu bez otca, v ktorej dve deti (Filip 12 rokov, Emi 7 rokov) žili najmä v zimnom období v neľudských podmienkach, pretože staré okná v byte prefukovali a niektoré sa dokonca nedali ani zatvoriť. Finančne podporil aj rodinu chorého dievčatka, ktorého mama vzhľadom na diagnózu dcérky (rakovina) nemohla chodiť do práce.

Redakciu informovala Mgr. Viktória Čapčíková, Mestský úrad Liptovský Mikuláš

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)