Washington 1. apríla 2019 (HSP/LifeSite News/Foto:Pixabay)
 
V porovnaní s minulosťou sa stále menej mužov v USA plánuje oženiť, zatiaľ čo túžba po manželstve u mladých žien narastá, uvádza prieskum organizácie Pew Research Center

Ilustračné foto

Spoločnosť Pew nedávno zistila, že počet žien, ktoré uvádzajú, že manželstvo pre ne znamená jednu z najdôležitejších priorít, stúpol z 28 % na 37 % čo však stále nie je veľa. Ženy boli vo veku 18-34 rokov.  Naopak u mužov kleslo percento z 35 % na 29 %.
Tieto závery upútali autorku Suzanne Venkerovú, ktorá uviedla, že feminizmus, hlboko zakorenený v každej oblasti kultúry, vytvoril prostredie, v ktorom je pre mladých mužov výhodnejšie jednoducho neviazať sa v manželstve vôbec.
Venkerovej článok „The War on Men“ ktorý bol zverejnený na Fox News minulý november, sa stal terčom útokov feministiek pre jej postoj, že inštitúcia manželstva je ohrozená, a nie zveľadená výdobytkami feministického hnutia za posledných 50 rokov.
„Kde sa všetci tí dobrí muži (mysliac manželstva-schopní) stratili?“ je otázka o ktorej v poslednom čase mainstreamové médiá veľa diskutujú, hovorí Venkerová, avšak odpoveď podporená štatistikami nie je tá, ktorá by mainstreamu, ovplyvnenému feminizmom, vyhovovala.
Autorka zdôrazňuje, že je to po prvýkrát v histórii USA, čo počet žien ako pracovnej sily prevýšil počet mužov, zatiaľ čo viac žien než mužov dosahuje univerzitný titul.
„Problém? Tento nový fenomén zmenil tanec medzi mužmi a ženami,“ píše Venkerová. Muži vytláčaní feminizmom von z tradičnej úlohy živiteľov, ochrancov a poskytovateľov zázemia – a rozvodové zákony stále intenzívnejšie vytvárajúce neistú finančnú vyhliadku do budúcnosti, účinne odrezávajú mužov od manželstva – muži v ňom už jednoducho nevidia žiadne výhody.
Venkerová ako autorka a výskumníčka trendov v manželstve a vo vzťahoch uvádza, že „neúmyselne narazila na subkultúru“ mužov, ktorí tvrdia, „rozhodne a jasne, že sa nikdy neoženia.“
„Keď sa ich pýtam prečo, odpoveď je stále rovnaká: ženy už nie sú viac ženami. Feminizmus, ktorý učí ženy myslieť na muža ako na nepriateľa naučil ženu byť „nahnevanou“ a „brániacou sa, aj keď je to často aj neúmyselne.“
„A teraz – muži už nemajú kam ísť. Je to presne táto dynamika – ženy/dobré, muži/zlí – ktorá zničila vzťahy medzi pohlaviami. V podstate, aj keď to v láske nefunguje, nejako je stále na vine muž.
„Muži sú unavení,“ pokračuje Venkerová. „Unavení, že stále počúvajú, že je s nimi niečo zle. Unavení z toho, že sa im stále hovorí, že ak ženy nie sú šťastné, je to vlastne chyba muža.“
Preklad Viktória Dandárová
 
Príspevok Mladí muži už neveria v manželstvo: “Ženy už nie sú viac naozaj ženami” zobrazený najskôr Hlavné správy.