Brusel 25. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Mládežnícke krídlo Flámskej socialistickej strany (sp.a) sa rozhodlo privítať amerického prezidenta Donalda Trumpa na summite NATO v Bruseli (25. mája) tým, že predáva toaletný papier potlačený jeho karikatúrami, pričom zisk z predaja poputuje v prospech humanitárneho združenia Konzorcium 12-12.

Na snímke americký prezident Donald Trump

Rolky toaletného papiera s podobizňami prezidenta USA sú opatrené krátkym odkazom “Take a dump on Trump”.

Podľa belgickej televíznej stanice RTBF základom protestu mladých flámskych socialistov je protekcionizmus, ktorý zavádza americký prezident, jeho provojnová politika, odklon od reality a príklon k tzv. “alternatívnym faktom”.

Trump je očakávaný v Bruseli 25. mája na summite NATO, ktorý sa po prvý raz uskutoční v novom bruselskom sídle Severoatlantickej aliancie.

Mladí aktivisti z sp.a sa chcú pridružiť k protestnému pochodu proti summitu NATO, ktorý je naplánovaný na 24. mája. V rámci tohto podujatia budú predávať rolky toaletného papiera s Trumpovou podobizňou. Jedna rolka bude stáť tri eurá. Výťažok pôjde na konto humanitárneho konzorcia 12-12.

“Medzinárodná solidarita nepatrí medzi priority nového prezidenta USA,” zdôvodnil chystanú akciu predseda Mladých flámskych socialistov Aaron Ooms. “Chceme našou akciou naznačiť, že odmietame jeho politiku, a priniesť malý príspevok k medzinárodnej solidarite,” dodal pre médiá.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.