Dobšiná 18. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot)
 
Mladíka, obvinili z vraždy len pár dní po tom, čo bol prepustený z väzenia. K incidentu došlo v obci Dobšiná v okrese Rožňava

“Včera večer, došlo pri jednom z pohostinstiev v meste Dobšiná, v okrese Rožňava, k fyzickému útoku, po ktorom muž utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,”informuje polícia na svojom facebookovom profile.
Prípad prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach. “Vzhľadom na závažnosť skutku a z dôvodu vecnej príslušnosti, vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie, pre trestný čin vraždy.”
“Krátko po spáchaní skutku policajti podozrivú osobu zadržali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.”
Aj napriek tomu, že časť obyvateľstva mesta Dobšiná tvorí rómska komunita, podľa polície “v minulosti neboli zaznamenané násilné strety medzi obyvateľmi”.
Podozrivý bol v minulosti trestne stíhaný a na slobodu sa dostal začiatkom marca . “Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania, podozrivá osoba bola v roku 2014 právoplatne odsúdená za násilnu trestnú činnosť a ústav na výkon trestu odňatia slobody opustila v marci tohto roku. Krátko na to spáchala majetkovú trestnú činnosť a tentokrát sa dopustila násilného trestného činu.”
Polícia posudzuje každý prípad individuálne a postupuje v zmysle trestného zákona a trestného poriadku. “Krajský policajný vyšetrovateľ 22-ročného Ondreja, obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň bude spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie.”
 

 
Príspevok Mladému Rómovi z Dobšinej 5-ročné väzenie nepomohlo: Pár dní po prepustení vraždil zobrazený najskôr Hlavné správy.