Rangún 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Mjanmarská armáda dnes oznámila, že objavila trosky a telá z vojenského transportného lietadla, ktoré sa stratilo v stredu nad Andamanským morom so 122 ľuďmi na palube
Údaje o počtu ľudí na palube sa podľa rôznych zdrojov rozchádzajú. Pôvodne sa hovorilo o 90 vojakoch a ich rodinných príslušníkov a 14 členoch posádky.
Ilustračné foto

Pátracie tímy objavili dnes ráno v mori telá dvoch dospelých a jedného dieťaťa, záchranné vesty, batožinu a časti stroja, napísal šéf armády Min Aung Hlaing na jej oficiálnej stránke na Facebooku.
Trosky našli asi 35 kilometrov na juhozápad od mesta Launglon v oblasti Tanintharyi, informovala tlačová agentúra DPA.
Lietadlo čínskej výroby zmizlo z obrazoviek radarov v stredu približne o 13.35 h miestneho času (9.05 SELČ), asi 32 kilometrov západne od mesta Dawei a hodinu letu na juh od Rangúnu. Do pátracej akcie sa zapojilo šesť lodí a tri vojenské lietadlá.
Nie je nič nezvyčajné, keď vojenské transportné lietadlá prevážajú pri takýchto letoch civilistov, aby znížili náklady na dopravu rodín vojakov umiestnených na do istej miery odľahlom juhu, dodala agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.