Pjongčang 20. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Po troch cenných kovoch z olympiády v Južnej Kórei, ktoré vybojovala Anastasia Kuzminová, boli slovenskí priaznivci navnadení aj na štafetové preteky. Prvé z nich, mix štafeta, sa konali dnes, no našim sa vôbec nedarilo a už od prvej streleckej položky figurovali na poslednej priečke, napokon sme boli stiahnutí z trate. 
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková (vpravo) odovzdáva štafetu Anastasii Kuzminovej v pretekoch miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu

Za Slovensko sa na trať ako prvá vybrala Paulína Filaková, ktorá sa bežecky držala s lídrami v prvej desiatke.
Hneď v úvode pretekov však prišiel skrat zo strany slovenskej reprezentantky, ktorá z nejasných dôvodov nezvládla prvú streleckú položku. Trafila len jeden z piatich terčov, pričom využila aj tri náhradné výstrely. Musela tak na štyri trestné okruhy a po streľbe sa tak ocitla na poslednom mieste. Navyše, trestný okruh absolvovala podľa rozhodcov len trikrát, a dostala ďalšiu dvojminútovú penalizáciou. Po prvej streleckej položke sme tak na čelo strácali viac ako štyri a pól minúty.
Fialková na trati bojovala, no strata bola tak výrazná, že nebolo možné dohnať ďalšie pretekárky. Navyše na druhej streľbe Fialková musela na ďalší 150-metrový trestný okruh. Pravdepodobne mala v pretekoch problémy so svojou malorážkou, inak je jej strelecké zlyhanie ťažko vysvetliť.
Na druhom úseku sme mali najväčší tromf, zlatú Kuzminovú, no tá sa asi prvý raz v kariére ocitla na poslednej priečke štartového poľa. Fialková jej odovzdala štafetu na poslednej 20. priečke so stratou takmer šesť minút. Nakoniec bola strata našej štafety tak vysoká, že organizátori sa rozhodli našu pretekárku odvolať z trate.
Na čele pretekov bojovalo Nemecko, Taliansko, Nórsko, Česko, Bielorusko a Francúzsko. Na poslednom úseku sa za francúzsku reprezentáciu postavil dvojnásobne zlatý medailista Martin Fourcade, ktorý nedal konkurencii šancu a zo štvrtého miesta vyšvihol svoj tím na prvú priečku. Druhí dokončili Nóri a bronz tesne unikol Nemecku, ktoré zásluhou Dominika Windischa predstihla štafeta z Talianska.