Bratislava 29. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Denník Nový čas počas víkendu informoval o pochybnom a nadhodnotenom predaji výskumnej spoločnosti bývalého prezidentského kandidáta Róberta Mistríka, čo dnes známy vedec a bývalý zakladateľ strany SaS rázne odmietol. Kritikov tejto transakcie, ktorí naznačujú, že môže aj ísť o refundáciu jeho premárnených financií počas kampane, nazval Mistrík konšpirátormi a psychopatmi

Na snímke Robert Mistrík

Podľa denníka mal Mistrík firmu predať za 10-násobok čistého zisku firmy plus aktíva, teda v tomto prípade až 7 miliónov eur. K situácii sa na Facebooku vyjadril aj šéf SNS Andrej Danko, ktorý počas prezidentskej kampane kritizoval vzdanie sa Mistríka v prospech následnej víťazky Zuzany Čaputovej a pýtal sa, kto Mistríkovi preplatí finančné škody.

“Desaťnásobok čistého zisku ako kúpna cena je sen každého predávajúceho a to za firmu, ktorá má tržby údajne niečo nad milión eur ročne a za to dostať 7 miliónov eur? Tomu sa vraví predaj!”

Najpodstatnejšou otázkou podľa Danka ale je, čo všetko je predmetom dohody a aká je konečná cena. “Veríme, že ju zverejní čo najskôr. No v každom prípade zázračný to predaj ako asi Trubanov,” poznamenal na záver a dodal, že “sa s nami hrajú ako mačka s myšou”.

Róbert Mistrík v reakcii napísal: “Potom, ako sa konšpirátori a všelijakí psychopati vybláznili nad predajom mojej firmy, dovoľte mi uviesť niekoľko dôležitých faktov. Naša firma sa potrebuje pohnúť dopredu, vyžiada si to ďalšie nemalé investície, napríklad aj do umelej inteligencie a preto som sa po dlhom vyjednávaní dohodol na predaji s jednotkou na trhu spoločnosťou Thermo Fisher,” odôvodnil transakciu Mistrík.

Dodal, že so spoločnosťou má dlhodobé partnerstvo, siahajúce údajne ďaleko pred prezidentskú kampaň. “Je to biotechnologická, biomedicínska a prístrojová firma, zamestnávajúca 70 000 ľudí s ročným obratom 24 miliárd. Je to pre Slovensko obrovské vyznamenanie, že takáto renomovaná firma sa rozhodla previazať naše technológie a investovať na Slovensku.”

“Naše technológie a patenty hovoria sami za seba, využívajú ich tisícky laboratórií po celom svete, ako napríklad výskumné ústavy hľadajúce liečbu rakoviny, laboratória monitorujúce toxické látky v potravinách, kriminalistické ústavy analyzujúce drogy, hygienické stanice kontrolujúce kontaminanty v životnom prostredí a celá plejáda najlepších svetových univerzít po celom svete.”

Mistrík tvrdí, že on a jeho firma robia “Slovensku neuveriteľnú reklamu” a predseda parlamentu zatiaľ “diskredituje a konšpiračnými nezmyslami podsúva nekalé záhadné americké spojenia”.

“Vraj „desaťnásobok čistého zisku ako kúpna cena je sen každého predávajúceho.“ Komentátor Peter Tkačekno v denníku Sme trefne upozornil, že Danko kedysi ocenili SPP na jedenásť a Fico dokonca na štyridsaťnásobok ročného zisku. Netreba viac dodať,” argumentuje liberál Mistrík článkom v denníku, ktorý nedávno podporil pedofilov.

“Kým my sa celý profesionálny život snažíme a dodávame naše technológie výskumným ústavom a univerzitám, ktoré s ich pomocou pomáhajú hľadať liečbu pre ťažko choré deti, doktor Danko cez platenú stranícku reklamu výsledky tejto práce perverzne dehonestuje,” zopakoval neúspešný kandidát na prezidenta.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj