Ankara 22. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Itir Esenovej odobrali titul iba deň potom, čo jej ho udelili
Organizátori dnes zbavili Miss Turecko 2017 víťaznej korunky za jej príspevok na Twitteri, ktorý mal uraziť pamiatku 250 ľudí zabitých, keď vzdorovali minuloročnému neúspešnému vojenskému prevratu.
Na snímke 18-ročná Itir Esenová sa usmieva po tom, čo ju korunovali za Miss Turecko 2017

Osemnásťročnej Itir Esenovej odobrali titul deň po tom, ako súťaž krásy vyhrala a získala právo reprezentovať Turecko na súťaži Miss World v Číne. Organizátori ju zbavili korunky pre jej júlový tvít, ktorí označili za “neprijateľný”. Turecko bude teraz v Číne reprezentovať druhá v poradí Asli Sümenová.
Média informovali, že Esenová, modelka a univerzitná študentka, vyvolala rozruch na sociálnych médiách svojím vyjadrením na Twitteri v čase, keď sa v krajine konali spomienkové slávnosti za obete pri prvom výročí nevydareného vojenského prevratu.
“Dostala som menštruáciu ráno 15. júla na deň martýrov. Pripomínam si tento deň krvácaním ako symbolom krvi martýrov,” znel jej príspevok na Twitteri.
Esenová údajne poprela, že účet bol jej. Avšak podľa hlavného organizátora súťaže Miss
Turecko Cana Sandikciogla výbor potvrdil, že je autorkou tvítu. Organizátorom sa dostal jej príspevok do pozornosti až po súťaži a trvalo im celé “hodiny”, kým zistili, že ho písala víťazka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.