Miss Iraku a Miss Izraela si urobili selfie a pre jednu z nich to skončilo zle

Las Vegas 19. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Sarah Idan Istagram)

Ďalší dôkaz toho, že politika a súťaže krásy sú od seba neoddeliteľné.
Škandál vypukol počas súťaže Miss Universe, ktorej sa podľa dobrej tradície zúčastňujú najkrajšie dievčatá na svete. Fanúšikovia Miss ju sledovali na sociálnych sieťach a s radosťou vítali početné selfies, ktoré dievčatá spoločne robili. Miss Izrael a Miss Irak sa rozhodli urobiť spoločné selfie, samozrejme s najlepšími úmyslami. Miss Iraku Sara Ajdanová napísala pod selfie na svojom Instagramu: “Mier a lásku od Miss Iraku a Miss Izraela.” A Miss Izraela na svojom Instagrame napísala pod selfie: “Zoznámte sa, toto je Miss Iraku a je nádherná”
Na snímke Miss Izraela a Miss Iraku

Bohužiaľ na oficiálnej úrovni sú vzťahy medzi Izraelom a Irakom menej vrelé, napríklad Irak doteraz neuznal existenciu Izraela. A nehľadiac na to, že dievčatá vysvetlili, že si urobili spoločné selfie na počesť mieru a lásky na planéte, táto historka mala pochybné pokračovanie.
Na adresu Miss Iraku a členov jej rodiny začali prichádzať početné vyhrážky. Sara Ajdanová sa pokúsila všetko vysvetliť: vyhlásila, že selfie neznamená, že ona podporuje politiku izraelskej vlády voči arabským krajinám. Ale ľudový hnev mal svoje plány: vyhrážky prichádzali aj naďalej. Nakoniec musela Sara a jej rodina odísť do USA.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.