Rust 17. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Isaac Brekken)
 
Kandidátky na nemeckú kráľovnú krásy od budúceho roka už nebudú vystupovať v typickom súťažnom kole v bikinách. Podľa novozavedeného kroku v USA sa organizátori chcú zamerať na iné charakteristiky účastníčok, píše Berliner Morgenpost podľa agentúry DPA

Ilustračné foto

V súťaži Miss Germany už diváci nezhliadnu najkrajšie vybrané nemecké dievčatá v plavkách. Organizátori ohlásili, že namiesto toho sa od roku 2019 predstavia v letnom oblečení.
“Nepotrebujeme plavky, aby sme skutočne spoznali účastníčky. Chceme, aby sa Miss Germany stala osobnosťou. Preto prechádzanie sa v bikinách nebolo veľmi podstatné,” vyjadril sa k novému rozhodnutiu generálny riaditeľ súťaže Miss Germany Max Klemmer.
Zmena by sa dokonca mala vzťahovať aj na mužov súťažiacich v Mister Germany. Tí sa tiež v jednom kole predstavovali v pánskych plavkách, ktoré teraz nahradia džínsy a letné tričká.
“Nechceme len vidieť nejaký špičkový model, ale niekoho, kto môže zastupovať Nemecko,” dodáva ďalej Klemmer. Takže okrem ukážky letného šatníka sa uskutoční rozhovor s kandidátkami, kde okrem iného predstavia aj svoje politické názory.
Ženy v plavkách či mini sukniach boli v posledných rokoch odstránené z programov mnohých významných udalostí, ktoré boli kritizované ako sexistické. Napríklad k zmene došlo aj v automobilovej Formule 1 zrušením tzv. Grid Girls, ktoré držali značky s menami a počiatočnými číslami vodičov, alebo aj v súťaži majstrovstiev sveta v hádzaní šípkami, ktorá je teraz bez tzv. Walk-On-Girls.
Nemecká súťaž krásy akoby nadväzovala aj na samotný americký vzor, keď v tomto roku aj organizátori Miss America v USA ohlásili koniec vystupovania kandidátok v bikinách, čo sa však verejnosti príliš nepáčilo. Americkí organizátori sa vyjadrili, že odteraz bude teda hlavným kritériom to, “čo vychádza z úst [súťažiacich]”, konkrétne pri ich rozprávaní o iniciatívach v spoločenskom dosahu” (viac TU).
Nemecký organizátor Klemmer však tvrdí, že ich rozhodnutie zrušiť súťažné kolo v bikinách nemá nič spoločné s tým z USA. Aj keď dôjde k zmene oblečenia a dôraz sa bude klásť aj na osobnosť, naďalej bude jedným z hlavných kritérií aj vzhľad jednotlivých kandidátok.
“Samozrejme, že je dobré mať zdravé telo a zdravý životný štýl,” uviedol Klemmer opakujúc, že žiadne plavky k tomu nemusia byť potrebné.
 
 
Príspevok Miss Germany vymení plavky za letné oblečenie a politické názory zobrazený najskôr Hlavné správy.