Bratislava 31. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Miroslav Sopko reaguje na zrušenie výzvy Podpora rozvoja športu na rok 2017
Úrad vlády SR rozhodol o zrušení príslušnej výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2017, ktoré niekoľkonásobne presahovali disponibilné financie v tomto dotačnom programe. Urobil tak na základe údajne veľkého počtu záujemcov. Jednoducho povedané: Je vás veľa, preto nedostane nikto nič.
Na snímke Miroslav Sopko, poslanec Národnej rady SR

Nevidím dôvod na to, aby všetci tí, ktorým záleží na športovom vyžití našich detí, museli čakať na bližšie neurčenú budúcu výzvu.
Investovali do toho svoj čas a energiu, preto okamžité nepodporenie aspoň časti projektov považujem za prejav neúcty voči ich práci. Najmä vtedy, keď si uvedomíme, že podľa analýzy ministerstva školstva malo napríklad vlastnú telocvičňu v minulom roku iba 41% základných škôl. Deti musia cvičiť vonku a keď prší alebo mrzne, sú odkázané na triedy.
Je škandál, že v 21. storočí naše deti nemajú kde športovať, najmä keď chceme podporovať zdravý životný štýl našich detí. Svedčí to o tom, že záujmy ministerstva sú všade inde, len nie smerom k našim deťom.
TASR informoval Miroslav Sopko, poslanec Národnej rady SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.