Bratislava 11. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimír Franta)
 
PhDr. Miroslav Sládek je z 90. rokov známy republikánsky politik. Jeho dávne prognózy sa začínajú napĺňať, jeho politický program si nehanebne rozobrali súčasné strany. Je vytláčaný z médií. Keď ho niekam pozvú, stále mu skáču do reči. Sputnik sa pýta pána doktora Sládka na jeho politickej perspektívy i politickej reminiscencie

Na snímke Miroslav Sládek

Keď to vezmeme letom svetom, pán doktor: ak by sa republikáni dokázali vložiť do reálnej politiky, z vášho programu vyplýva, že by ste zrušili funkciu ombudsmana, taktiež ono slávne EET, ľudia by podľa vás mali dostať legálnu možnosť sa ozbrojiť. Politicky korektný úradníci idú z týchto slov do kolien …
Miroslav Sládek: Radi by sme, aby sa zrušili niektoré inštitúcie nielen v ČR. EÚ by sa tiež zaobišla bez niektorých inštitúcií. Týka sa to aj zvyšku sveta. Ide nám o to, aby sme ušetrili. Prečo treba živiť Organizáciu Spojených národov, keď je to vyložene skazená organizácia. Aparát rozkráda peniaze. Potrebným sa nič nedostane. Prečo živiť prebujnenú bruselskú centrálu? Či nevieme, ako sa tieto posty obsadzovali? Od upratovačiek po odborných referentov – samí rodinní príslušníci! Napríklad Úrad pre kontrolu hospodárenia politických strán. Obmedzuje, pokutuje … Nech si kontroluje tie parlamentné strany, ktoré majú peniaze zo štátneho rozpočtu. Prakticky tu ide o obmedzovanie politickej súťaže. Prečo by tento úrad mal kontrolovať z našich peňazí strany, ktoré žijú z príspevkov vlastných členov? Neuveriteľné, čo sa tu deje. Vyhadzujeme stovky miliónov, ba miliárd. Čo sa týka zbraní: ľudia majú právo chrániť svoje majetky a životy svojich najbližších. Podsvetie si zoženie zbrane vždy, to isté platí pre privandrovalcov [tzn. nelegálnych migrantov]. Keď k vám niekto vlezie do bytu, nie je o čom ďalej diskutovať.
 
Sú tie inštitúcie naozaj nadbytočné? Nechýbali by predsa len?
Sú jednak drahé, predovšetkým však nadbytočné. Ešte som nepočul, že by niekomu ombudsman pomohol. Ak sa snažil a bol priam hrrr, potom sa to týkalo našich neprispôsobivých alebo privandrovalcov [tzn. nelegálnych migrantov]. Normálny človek nemá šancu. Spomeňte si na prípad, keď sa študentka z Arábie alebo z Afriky súdila s riaditeľkou zdravotnej školy? Namiesto, aby sa ombudsman postavil za našu domácu riaditeľku, pribehol na pomoc privandrovalcovi, ktorý sa domáhal toho, aby mohol byť zahalený v handrách na operačnej sále.
 
Keby ľudia brali “spravodlivosť” do svojich rúk, neznamenalo by to, že štát je dysfunkčný?
Pretože naša polícia nemôže byť všade, nie je iná možnosť. Uvedomte si, že polícia musí predovšetkým dávať pokuty, kontrolovať zlé parkovanie. Takže potom na isté dôležité veci nezostáva čas.
 
Pokiaľ ide o EET, je tá myšlienka primárne dobrá, alebo sa za tým skrýva zase nejaký podvod? Ide o krytie zneužitia moci v prospech istých kruhov?
Áno, je to zneužitie moci a spôsob, ako prenasledovať, ako špehovať občanov. Čisté EET je len v 3 krajinách. A koľko je krajín na planéte? Takže je to len spôsob, ako podriadiť občanov štátnej moci. Čo je vláde po tom, čo som si tu dnes dopoludnia kúpil? Prečo by som mal byť sledovaný? Čoskoro sa zrušia peniaze. Keď zaplatím kartou, ministerstvo financií vie, kde som bol, čo som robil. Čo je mu po tom, že som si tu dnes dal kávu. Ja chcem slobodný pohyb, nie teror. Štátny teror nás vracia ďalej, než kam nás natlačil nacizmus a komunizmus.
 
Všimol som si, že stotožňujete nacizmus a komunizmus. Je to korektné s pohľadu histórie?
Sú to zločinecké ideológie. Komunistický režim má na svedomí okolo 120 miliónov ľudí (pozn. Podľa údajov Čierne knihy komunizmu asi 100 miliónov). Čo je dvojnásobný počet obetí, než koľko má na svedomí nacizmus. V múzeu voskových figurín v Londýne by mal proti Hitlerovi z vosku stať z tej istej látky zvečnený Stalin.
 
Dá sa vyčísliť, koľkým ľuďom vzal život súčasný svetový systém, ak by sme sa pozreli na súdobé konflikty a zneužitia moci súdnej atď.?
Vezmite si, nacizmus je zakázaný. Jeho symbolmi – hoci tie civilizáciu sprevádzajú minimálne od dôb Vikingov, viď to ich runové písmo – sú zakázané. Nakoniec sa zakazuje všeličo. Kdejaká šípka. No proste nezmysel. Keď sa pozriete ale na český parlament – sú to samí komunisti. Tí, ktorí si tak stále hovoria, propagujú ďalej kosák a kladivo. Je tu nedôsledné potieranie extrémistických zločinných systémov. Čo sa týka súčasných obetí, dnes nikto nevnucuje z ústredia vôľu. Nie je nič oktrojované. To ľudia sami na svojej osobnej úrovní podliehajú manipulácii. Nie je to ako vtedy, kedy si nás komunisti po 2. svetovej vojne privlastňovali. Nie je to ani obdobie nacizmu, keď nacisti vtrhli do Európy, aby ju okupovali. Ľudia si dnes rozhodli sami. Takže by som v tomto zmysle nepovažoval napríklad pripojenie Krymu k Rusku za vojnový čin. Ľudia doma si tam sami o sebe rozhodli. Že Krym prejde k Ukrajine, o tom kedysi rozhodla komunistická garnitúra v Moskve. Náš súčasný systém je miestna záležitosť, nie je to vnútené zvonka. Aj súčasné problémy v arabskom svete. Vari im tam niekto niečo vnucuje? Veď oni bojujú sami medzi sebou. Afrika – tam sa tiež mydlia medzi sebou. A že sa tam pobijú? Citoval by som herca Funèsa. Ten v jednom filme vyhlásil: “Nech sa postrieľajú, len nech to nerobia tu!”
 
Filozofická otázka. Kto môže za to, že k nám bol teda nasadený nacizmus a komunizmus? Môžu si za to ľudia na lokálnej úrovni, že včas niečo ťažko nepochopili, nerozpoznali hnedé zlo?
Bolo to vnútené zvonka, bola to aj chyba masy ľudí. Je to dosť široká a popravde filozofická otázka. Ľudia sa nechali zlákať sľubmi od nacistov i komunistov. Komunisti u nás v ČSSR zvíťazili vo voľbách. Neprišli k moci prevratom. Dá sa to pochopiť. Vtedy bola obmedzené médiá. Horšie je to dnes, keď ľudia opakujú rovnaké chyby. Hitlerovi sa uverilo, keďže bola bieda. Nemci si potrebovali napraviť identitu. Dobre, dá sa to pochopiť. Prečo ale dnes toľko ľudí verí agentovi Burešovi?
 
Máte na to nejaký názor? Prečo?
Ľudia dnes môžu porovnávať aj z dejepisného hľadiska. Máme informačné zdroje. Prečo znova a znova máme naletieť diktátorom? Dá sa to vysvetliť bohužiaľ jedine hlúposťou. A tých Burešových 33% z 8, 5 miliónov voličov, resp. zo 4,5 miliónov, ktorí idú k voľbám? Máme tu povedzme 1,5 milióna hlupákov!
 
Moderná spoločnosť – akú sa domnievate, že ponúka ľuďom, občanom modernú úvahu, aby sa títo obrnili proti nacizmu a získali imunitu proti komunizmu? Národ si občas sám zo seba robí srandu a miesto o občanoch sa hovorí o “ovčanoch”.
Žiadnu. Komunizmus je podobný kresťanstvu, resp. tomu prvotnému – ľudia sú si rovní, všetci sa majú navzájom radi … Dokonca sa budú mať všetci rovnako. Za vtedajších 40 rokov [aj za posledné roky] sme sa presvedčili, že to nefunguje. Paradoxné sú súčasné Spojené štáty, ktoré sa začínajú prejavovať komunisticky. Špeciálne tam by mali vedieť, že komunizmus nefunguje. Súčasné vedenie ČR však ponúka taký ten homolkovský raj – človek nebude nič moc mať, bude mať ale pivo, TV, strechu nad hlavou a nejakú tú handričku na seba. A že sú reklamy hlúpe? No a čo. Divák to nespozná. Súčasná spoločnosť v EÚ neponúka vôbec nič.
 
Vo vašom programe máte obnovenie trestu smrti. Hovoríte o minulých šialených režimoch a bác, prichádzate s trestom smrti. Nehrozili by nám justičnej prehmaty?
Než sa v USA od právoplatného rozsudku prikročí k exekúcii, trvá to roky. Asi by tu zneužitie nehrozilo. Ale jeden nikdy nevie: máme v čele vlády komunistického eštébáka (pozn. samotný Babiš to popiera). Komunisti sú znovu pri moci. To je hnus. Za totáča som počúval Hlas Ameriky a trpel som tým systémom. Teraz ten najodpornější plod komunistického režimu je predsedom vlády! To už je vyložene na emigráciu. No, nebojím sa však toho, že by reštaurácia trestu smrti mala byť tak zneužívaná, ako to zneužívali komunisti v 50. rokoch, ako na bežiacom páse.
 
Na webe hovoríte o kultúrnej zvrátenosti ČR. Čo si za to dosadiť?
Nikdy som nebol politicky korektný. Ak nebudeme nazývať veci pravými menami, skončíme v kráľovstve krivých zrkadiel. Pozrite sa ďalej na našu populárnu scénu. Spevák už ani nespieva. Obnažuje sa na javisku a má na to aj sponzora. Aby herec uspel, musí všade vyhlasovať, že je homosexuál. To je zvrhlosť, ktorá ohrozuje predovšetkým mladých ľudí.
 
Kto za to môže? Pochybenie pri výchove v rodinách? Čo keď to ale ľud chce vidieť? Čo keď si to žiada?
Kdeže. Médiá im to vnucujú, aby mohli ľuďmi manipulovať. Máme tu reality šou, kde na 14 dní vysadia nahú dvojicu v lese. Skončí to ako vo filme The Running Man, nakoniec napríklad aj potečie krv. Tým sa udržuje masa pod kontrolou. Život sa dávkuje v zážitkoch ako droga. Najprv stačí štipka, potom dve štipky. Neustále sa to takto zvyšuje. Ako sa riadene rozkladá spoločnosť? Najprv sa musí rozložiť rodina tým, že sa začne vykladať, že nie je potrebné, aby tu rodina vôbec bola. Potom si ženy berú ženy, muži si berú muža. Ako asi musí byť traumatizované dieťa v rodine dvoch homosexuálov! Z toho normálne nevyrastie. Jednoznačne sme proti adopcii detí homosexuálnymi pármi. Nech si žijú, ako chcú, ale u seba doma. Nechápem to, je to proti Bohu a proti prírode. Len nech sa to propaguje. Spájať adopciu detí s pármi rovnakého pohlavia, to sa nemá! Nesmie toho byť plná televízia a médiá. Nacisti a komunisti boli proti homosexualite. No áno. Život nie je čiernobiely. Nebol som priaznivcom Saddáma či Kaddáfího. Ale za ich režimov si ich národy zle nežili. Bohatstvo z ropy sa rozdeľovalo medzi ľudí. Počul ste niekedy, že by si niekto za Muammara Kaddáfího nafúkol čln a prišiel do Európy? Priniesla sa demokracia tým, čo o to ani veľmi nestoja a ajhľa, Európa je zaplavená.
 
Ak hovoríte o “privandrovalcov”, ako si predstavujete účinnú ochranu našich hraníc?
Sme v EÚ. Máme spoločné hranice. Keď si prečítate knihu Ako som vyhral vojnu, spoznáte napríklad taliansku mentalitu. S takou mentalitou takmer susedov v EÚ sa ťažko ubránime prílivu migrantov. V onej knihe sa opisuje, ako viazlo talianské zásobovania. Talianski spojenci sa vždy rozpŕchli pri prvej príležitosti. Namiesto nábojov zásobovali cibuľou … A týmto ľuďom zveriť ochranu hranice? Stavte na V4. Dajme sa do holportu s Maďarmi, Poliakmi, ale aj s Nemcami, Rakúšanmi …
 
Byť tu tá vôľa, máme však na to technické prostriedky? Dokážeme sa prípadne ubrániť?
Po prvé nemá cenu platiť Turecku, aby nám sem nepúšťali vlny migrácie. To je vyhadzovanie peňazí. V Turecku máme fašistickú diktatúru, Turkov by mali vylúčiť z NATO. Musíme jednoducho chrániť hranice celej EÚ, alebo aspoň V4.
 
Netrpíme vlastne v EÚ krízou identity? Vieme, kto sme? Nie je tá kríza daná nejasným ukotvením nás samých?
My sme boli jedinou politickou stranou, ktorá bola proti vstupu do EÚ, proti strate suverenity. Máme to, čo teraz máme. Prispievame do rozpočtu EÚ, prijímame zákony, ktoré nám prišli z Bruselu. Brusel nám hovorí, čo máme robiť a dotácie, tie nakoniec dostane eštébák Bureš. Ako sme do EÚ vstúpili, môžeme aj vystúpiť.
 
A pointa?
Rusko je kapitalistické, Západ komunistický. Mám profil na ruskej sociálnej sieti Вконтакте (V kontakte). Facebook ma cenzuruje. Česi vždy vyčkávajú. Za komunizmu sme mali viac červených hviezd na Staromáku, než koľko ich bolo na Červenom námestí. Kedykoľvek sa snažíme byť pápežskejšie pápeža, je to smiešne.
 
Príspevok Miroslav Sládek – čo na srdci, to na jazyku. Jeho uväznenie pomohlo Václavovi Havlovi na Hrad zobrazený najskôr Hlavné správy.