Dnes predviedli policajti Miroslava pred sudcu úplne triezveho. Snažil sa zakrývať si tvár. Vonku stála jeho asistentka, keďže po havárii, ktorú spôsobil pred 6 rokmi má amputovanú nohu a potrebuje pomoc. Tá na neho zakričala.

„Mirko, milujem ťa.“

Sudca okamžite Mirovi oznámil tvrdú správu 

„Prokurátor dal návrh na vaše vzatie do väzby, môžete sa k tomu vyjadriť.“

Problémový vodič povedal. „Je mi to ľúto, už to nikdy neurobím.“

Ani to mu už proti vúzbe nepomohlo. Miroslav podal proti rozhodnutiu sťažnosť a o nej bude rozhodovať krajský súd, takže nie je právoplatné.

Asistentka Miroslava Viktória (19) tvrdila, že Miroslava pokazila práve Lucia, ktorá s ním sedela tento týždeň v jej aute pri havárii.

„Ona ho navádzala na všetko, aj na pitie aj na šoférovanie a čudujem sa jej, že sa nebála s ním sadnúť s malým synom do auta. On keď je triezvy je normálny, ale keď si vypije je veľmi problémový.“

Lucia je už doma aj keď má ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní, no ona tvrdí opak. „S Mirom sa poznám viac ako 5 rokov. Často sa mi vyhrážal, pýtal peniaze a za volantom sa vyhrážal aj tým, že havaruje,“ tvrdila Lucia.

Miroslav má toho pod vplyvom alkoholu na rováši viac

Teraz mu to asi poriadne sudcovia spočítajú. V roku 2011 havaroval s kamarátkou Erikou v 180 km rýchlosti pri Haliči. Jemu amputovalo nohu a Erika má dodnes následky, keď si vôbec necíti chrbticu. V roku 2015 ho prichytili policajti za volantom pod vplyvom alkoholu, vtedy dostal zákaz šoférovania až do roku 2021. Napriek tomu si tento týždeň opäť sadol za volant s takmer 3 promile alkoholu v krvi. A v aute mal nielen kamarátku Luciu, ale aj jej malého syna Romanka. Keď sme sa Lucie pýtali v nemocnici pri havárii, či Miroslav pil tvrdila, že nepil a že ona si na nič nepamätá. Vtedy jej syn zareagoval. „Maminka ja som to videl, ujo pil borovičku.“