Bratislava 19. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Piatkový dopoludňajší program na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove nepriniesol slovenskej výprave žiaden cenný kov. Po semifinálových jazdách sa najväčšie nádeje vkladali do kajakárky Elišky Mintálovej, ale jej medailové šance odplavila voda už v úvode finálového vystúpenia

Na snímke slovenský reprezentantka v kategórii K1 žien do 23 rokov Eliška Mintálová

Eliška Mintálová predviedla v semifinále najlepšiu jazdu spomedzi všetkých 30 pretekárok. Bránky prešla čisto a v cieli jej namerali čas 97,50 sekundy. Do finále vstupovala ako posledná, ale už v hornej časti trate chybovala a nabrala stratu desiatich sekúnd. Následne už nedokázala skresať svoje manko a obsadila konečné desiate miesto. Z víťazstva sa tešila česká reprezentantka a úradujúca majsterka Európy Amálie Hilgertová.

Slovensko malo v disciplíne K1 žien do 23 rokov vo finále iba jedno zastúpenie, keďže medzi elitnú desiatku sa neprebojovala Simona Maceková. V semifinále nazbierala šesť trestných sekúnd, čo ju odsunulo na konečnú 23. pozíciu.

Finále kanoistov do 23 rokov bolo v znamení francúzskej dominancie. Z víťazstva sa tešil Nicolas Gestin, ktorý o 95 stotín sekundy zdolal svojho krajana Lucasa Roisina. Slovenský reprezentant Martin Dodok dosiahol vo finále čas tesne pod 100-sekundovou hranicou, ale dva dotyky s bránkami znamenali prepad až na 9. miesto. V piatkovej súťaži sa predstavil aj Marko Mirgorodský, ale ten napriek čistej jazde skončil v semifinále na nepostupovej 17. pozícii.

Popoludní sa v poľskom Krakove predstavia juniori, ktorých čakajú semifinálové a následne aj finálové jazdy. V disciplíne C1 juniorov bude Slovensko reprezentovať trojica Juraj Mráz, Ľudovít Macúš a Juraj Dieška. Medzi juniorskými kajakárkami si vo štvrtkovej kvalifikácii vybojovali postup Zuzana Paňková s Ivanou Chlebovou. Finále oboch disciplín je na programe po 16.00 h.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj