Dunajská Streda 11. júna 2018 (HSP/Foto:MINIT SLOVAKIA)
 
V piatok 1 júna. doobeda vypukol vo výrobnom závode spoločnosti MINIT SLOVAKIA rozsiahly požiar. Požiar sa podarilo ešte v ten deň, po tretej hodine poobede, uhasiť. Značná časť výrobného závodu však zostala poškodená. Po požiare ihneď zasadlo vedenie spoločnosti, aby sa dohodli na ďalších krokoch, následnom fungovaní a reorganizácii výroby. 

MINIT SLOVAKIA po požiare

Minulý týždeň začali sanačné práce. Po požiare sa podarilo zachrániť časť výrobných liniek. Čo sa týka budovy poškodenej výrobnej haly, približne jedna tretina zostala zachovaná a vyžaduje len rekonštrukciu, ostatné časti budú nanovo vybudované. Aktuálne prebieha likvidácia odpadu, čistenie výrobných liniek a spoločnosť už aktívne naštartovala projekt obnovy výrobného závodu.
Výroba sa dočasne presunula do ostatných, nepoškodených častí výrobného závodu, ktoré pokračujú v plnej prevádzke.
Majitelia spoločnosti považujú za najdôležitejšiu hodnotu ľudský kapitál spoločnosti. Všetky pracovné miesta zostanú zachované. Vo výrobe to predstavuje viac ako 200 pracovných miest. V pondelok po požiare nastúpili zamestnanci spoločnosti do práce a boli presne informovaní o pridelení na konkrétne pracovisko a úlohu.
Vďaka skladovým zásobám a nepoškodeným častiam výrobného závodu, ktoré spustili trojzmennú prevádzku, budú odberatelia spoločnosti MINIT SLOVAKIA aj naďalej bez výpadkov v zásobovaní tovarom.
Cieľom je najneskôr do konca roka obnoviť prevádzku poškodenej výrobnej haly na minimálne rovnakej úrovni ako pred požiarom. V spoločnosti boli vytvorené tímy v rôznych oblastiach fungovania, ktoré intenzívne pracujú na projekte obnovy.
MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o. je slovenská rodinná spoločnosť, popredný výrobca hlbokozmrazených pekárenských výrobkov v Strednej Európe. Na Slovensku pôsobí už od roku 1991. Jej centrála aj výrobný závod sídli v Dunajskej Strede.
Spoločnosť je známa vďaka sieti značkových franchise pekárničiek MINIT, ktorých je aktuálne na Slovensku viac ako 250. Franchise pekárničky predávajúce známe mini výrobky z lístkového cesta  sú okrem Slovenska aj v Českej republike, Rakúsku, Nemecku a v Rusku. MINIT SLOVAKIA je tiež významným dodávateľom pre obchodné siete, maloobchodné a veľkoobchodné jednotky, čerpacie stanice a HoReCu. V tomto segmente sú jej výrobky prítomné v Strednej Európe, Bielorusku a Bulharsku.
Redakciu informovala Veronika Vajasová Boldocká z MINIT SLOVAKIA.
 
Príspevok MINIT SLOVAKIA rozbieha projekt obnovy po požiare zobrazený najskôr Hlavné správy.