Bratislava 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ministri za Most-Híd Lucia Žitňanská (spravodlivosť), László Sólymos (životné prostredie) a Árpád Érsek (doprava) vyzývajú lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. Dianie na politickej scéne považujú za prejav “neúcty voči všetkým občanom Slovenska vrátane voličov vládnych strán” a pokračovanie aktuálneho stavu je pre nich neprijateľné.
Na snímke ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka strany Most-Híd Lucia Žitňanská

“Strana Most-Híd vstupovala do tejto vládnej koalície a vlády preto, aby mohla plniť svoj program. Aktuálna kríza výrazne spomaľuje procesy na ministerstvách a zároveň znemožňuje poctivú a zodpovednú prácu nás ministrov. Pokračovanie takéhoto stavu je pre nás neprijateľné,” píšu v stanovisku ministri Mosta-Híd. Za vzniknutej situácie nevedia napĺňať priority z Programového vyhlásenia vlády a potom je podľa nich otázne, či má zmysel takto pokračovať.
“Vyzývame preto lídrov koaličných strán k zodpovednosti a ku konštruktívnej diskusii za rokovacím stolom. Jedine rokovaním je možné dosiahnuť definitívne a rýchle ukončenie krízy. Na to je predovšetkým potrebné, aby strany mali ochotu neodkladne nájsť rozumné kompromisy. Občanom sme sľúbili stabilnú vládu a je našou zodpovednosťou tento náš sľub aj napĺňať,” zdôrazňujú ministri.
Lídri sa majú zísť v piatok (25.8.) na koaličnej rade, kde majú riešiť krízu v koalícii, ktorá vznikla po vypovedaní koaličnej zmluvy šéfom SNS Andrejom Dankom. Trvá už tretí týždeň. Napätie zvyšujú aj odkazy cez médiá. Dnes bude rokovať predsedníctvo SNS, ktoré by malo dať odpoveď, ako budú národniari v politike pokračovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.