Ministri vnútra Maďarska a Bavorska rokovali v Budapešti aj o terorizme

Budapešť 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Darko Vojinovic)

Dôležitosť boja proti nelegálnej migrácii zdôraznili dnes na schôdzke v Budapešti ministri vnútra Maďarska Sándor Pintér a nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko Joachim Hermann, informovala agentúra MTI.
Vzhľadom na aktuálne západoeurópske udalosti je aj záujmom Maďarska udržiavať teroristickú hrozbu na čo najnižšej úrovni, povedal bavorský minister.
Na snímke maďarský minister vnútra Sándor Pintér

Podľa Hermanna bezprostredný kontakt bavorskej a maďarskej polície má pre neho mimoriadne významný a dodal, že v mnohých oblastiach bezpečnostnej politiky spolupracujú.
Za dôležité označil Hermann zabrániť ilegálnemu prekračovaniu štátnych hraníc, ale aj jednoznačne identifikovať každého, kto vstúpi do schengenského priestoru.
Pintér podotkol, že bezpečnosť v Bavorsku je aj výsledkom dobrej spolupráce s maďarskou políciou. Ministri sa zhodli, že obe krajiny čelia výzvam ako migrácia i teroristická hrozba. Hovorili ale aj o úlohách, ktoré napomáhajú cestovný ruch či hospodársku spoluprácu.
Maďarský minister pripomenul, že napriek tomu, že Bavorsko neleží na vonkajšej schengenskej hranici, je pod migračným tlakom, a preto obnovilo dočasne hraničné kontroly. “Maďarsko vybudovaním hraničných zábran a posilnením ochrany hraníc zabezpečilo, aby sa cez Maďarsko nedostali nelegálni migranti ďalej, teda ani do Bavorska,” dodal Pintér.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)