Bratislava 17. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)

Európski ministri financií vítajú pravdepodobný odklad amerických ciel na autá. Upozornili, že akékoľvek nové clá by negatívne ovplyvnili globálny rast. Biely dom má do piatka polnoci washingtonského času rozhodnúť, či uvalí clá na európske autá a automobilové dielce

Na snímke Bruno Le Maire

Avšak štyri zdroje americkej televíznej stanice CNBC tento týždeň uviedli, že americká administratíva rozhodnutie odloží o šesť mesiacov.

“Je to rozumné rozhodnutie,” povedal pre CNBC francúzsky minister financií Bruno Le Maire. “Myslím si, že by sme sa mali vyhnúť akýmkoľvek sankciám, clám a obchodným vojnám, pretože podľa hlbokého presvedčenia francúzskej vlády začatie akejkoľvek obchodnej vojny bude mať veľmi negatívny vplyv na globálny ekonomický rast, rast v USA, rast v Číne a samozrejme vo všetkých európskych krajinách,” dodal.

V záujme silnej svetovej ekonomiky je dôležité, aby “sme zvýšili obchod a nezvyšovali nové bariéry,” povedal pre CNBC nemecký minister financií Olaf Scholz.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj