Ministerstvo zdravotníctva s termínom zlúčenia SZU a UK ešte čaká, určí ho po vyhodnotení pripomienok

Bratislava 14. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Termín zlúčenia Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) a Univerzity Komenského (UK) ešte nie je známy. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR hovorí, že ho určí až po vyhodnotení zásadných pripomienok uplatnených v medzirezortnom pripomienkovom konaní (MPK).
Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

Rezort dal materiál o zlúčení do MPK ešte v lete minulého roka s navrhovaným termínom zlúčenia január 2018. “Návrh zákona o zlúčení SZU a UK je aktuálne v legislatívnom procese, termín zlúčenia bude určený po vyhodnotení všetkých zásadných pripomienok,” povedala tento týždeň hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.
Návrh na zlúčenie SZU s UK sa nepáči ani jednej z univerzít. Obe školy sídlia v Bratislave. Vedenie SZU poukazuje, že predložený návrh je v rozpore so zákonom o vysokých školách pre nedodržanie zákonných podmienok a postupu pri zlúčení. UK zase žiada namiesto zlúčenia likvidáciu, zlúčenia sa obáva pre zadlženie SZU.
Rezort zdravotníctva návrh o zlúčení odôvodňuje optimalizáciou komplexného modelu vzdelávania zdravotníkov. Riešenie má reflektovať aj na prijatú zmenu koncepcie univerzitného vzdelávania lekárov v súlade s vybudovaním novej bratislavskej univerzitnej nemocnice v lokalite Rázsochy, ktorej súčasťou budú aj nové teoretické a vedecko-výskumné pracoviská Lekárskej fakulty.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) nedávno povedal, že chce vytvoriť podmienky, ktoré budú vyhovovať obom univerzitám. SZU nechce likvidovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)