Bratislava 15. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Parkovanie pri nemocniciach, na ktoré má dosah ministerstvo zdravotníctva, má byť ešte v tomto roku zadarmo. Po rokovaní s občianskymi aktivistami to dnes potvrdil šéf rezortu Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). Avizoval, že pre dotknuté nemocnice už pripravuje príkaz ministra.
Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

“Do prvého júla by mali prejsť na tento systém parkovania všetky naše nemocnice, ktoré spravujú parkovania vo vlastnej réžii, hovoríme o príspevkových organizáciách a akciových spoločnostiach. Zhruba do konca októbra by to mali byť neziskové organizácie, kde je ministerstvo spoluzriaďovateľom. Do konca roka sa chceme vysporiadať aj s našimi nemocnicami, kde máme partnerov a kde je potrebné ďalšie rokovanie,” povedal Drucker. Myslí si, že bude vôľa nájsť prijateľné riešenie.
Po novom by tak 70 percent parkovacích miest pri nemocnici malo byť vyčlenených pre pacientov, z toho šesť percent pre ťažko zdravotne postihnutých a zvyšných 30 percent pre zamestnancov. Uvažuje sa zatiaľ o dvoch modeloch parkovania. Pri prvom by boli zadarmo štyri hodiny a následne by sa zaplatil poplatok maximálne jedno euro do konca dňa, priblížil Drucker. Druhý variant ráta s päťhodinovým parkovaním zadarmo a následným spoplatnením štandardným cenníkom.
Drucker už v apríli avizoval, že parkoviská pred nemocnicami, na ktoré má dosah ministerstvo, by mohli byť pre pacientov týchto zdravotníckych zariadení bezplatné. Šéf rezortu sa vtedy spolu s občianskymi aktivistami zhodli na neprijateľnosti súčasného stavu. Ministerstvo má kompetenčne pod sebou celkom 58 parkovísk pred nemocnicami, na vyše 20 z nich je v súčasnosti spoplatnené parkovanie. Šesť parkovísk z toho má v rukách súkromný koncesionár.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.