Bratislava 27. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Hlavnou odborníčkou ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo pre dospelých sa stala Adriana Šimková, informuje o tom Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) v tlačovej správe. “S účinnosťou od 1. septembra 2019 vymenovala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská do funkcie hlavnej odborníčky pre odbor všeobecné lekárstvo Adrianu Šimkovú,” píše sa v správe

Na snímke Adriana Šimková

Ako uviedol ZAP, s potešením prijal informáciu, že práve členka Správnej rady ZAP za segment všeobecného lekárstva pre dospelých Adriana Šimková, bola vymenovaná do funkcie hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre odbor všeobecné lekárstvo. “ZAP želá Adriane Šimkovej veľa odhodlania, entuziazmu a síl pri napĺňaní úloh a cieľov, ktoré sú s výkonom tejto funkcie spojené. Veríme, že sa jej podarí v mene všetkých všeobecných lekárov na Slovensku presadzovať a realizovať nevyhnutné a potrebné opatrenia za účelom udržania kontinuálnej dostupnosti kvalitnej primárnej všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre našich pacientov,” konštatoval zväz.

Predchádzajúcou hlavnou odborníčkou ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo bola Jana Bendová, ktorá na tomto poste skončila k začiatku augusta. Funkcie sa vzdala a ako dôvod uviedla pracovnú vyťaženosť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj