Ministerstvo zdravotníctva je presvedčené, že oddlžovanie nemocníc je pripravené v súlade s legislatívou

Bratislava 1. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR je presvedčené, že koncepcia oddlžovania nemocníc tak, ako bola schválená vládou a parlamentom, je plne v súlade s platnou slovenskou aj európskou legislatívou. Rezort tak reagoval na sťažnosť dodávateľov nemocníc na Ústavný súd SR.
Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

“Koncept oddlžovania považujeme za správny a korektný, založený na princípoch rovnakého prístupu a zaobchádzania pre všetkých, dobrovoľnosti na strane dlžníka aj na strane veriteľa a princípe transparentnosti. MZ SR tento materiál pripravovalo spolu s rezortom financií a odkonzultovalo ho so všetkými zainteresovanými subjektmi vrátane SK+MEDu,” uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.
Ministerstvo podľa jej slov rešpektuje právo dodávateľov obrátiť sa na súd. Dodávatelia zdravotníckych pomôcok a špeciálneho zdravotníckeho materiálu združení v asociácii SK+MED sa pre koncepciu oddlženia slovenských nemocníc obrátili tento týždeň so sťažnosťou na Ústavný súd. Plán oddlžovania dlhodobo kritizujú a odmietali ho. Prvé kolo oddlžovania má prebehnúť v prvom štvrťroku.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.