Ministerstvo zdravotníctva bude naďalej kontrolovať nákupy štátnych nemocníc

Bratislava 3. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR-Roman Hanc)

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR bude aj naďalej kontrolovať nákupy, ako aj predaje majetkov všetkých svojich nemocníc a organizácií. Od začiatku mesiaca zároveň zvýšilo sumu, kedy bude možné obstarávať bez jeho súhlasu. Vyplýva to z nového príkazu ministra Tomáša Druckera (nominant Smer-SD)
Ilustračné foto

Rezortné organizácie tak budú pokračovať v každoročnom predkladaní svojich budúcoročných plánov nákupov a predajov ministerstvu. Ministerstvo im okrem toho bude schvaľovať aj verejné obstarávania nad 15.000 eur, doteraz to bolo 10.000 eur. Bez jeho súhlasu tiež budú môcť vyhlásiť niektoré tendre odobrené v pláne nákupov, aj to však len do určitej hodnoty. O každom verejnom obstarávaní musia nemocnice ministerstvo informovať.
Od kontroly si rezort sľubuje vyššiu transparentnosť a efektívnejšie vynakladanie finančných prostriedkov. Lepšej efektivite nemocníc, ktoré majú dlh vyše 540 miliónov eur, má pomôcť napríklad vlaňajšie zriadenie úradu pre podriadené organizácie na ministerstve či porovnávanie cien pri nákupoch.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.