Bratislava 5. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Courtney Sacco /Corpus Christi Caller-Times via AP)

Slováci nachádzajúci sa v oblasti východného a severného Karibiku by mali byť obozretní – od dnešného večera až do začiatku budúceho týždňa môže túto oblasť zasiahnuť hurikán Irma. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR o tom informuje na svojej internetovej stránke.
Ilustračné foto

“Je preto vhodné zvážiť cesty do nasledujúcich krajín: Antigua a Barbuda, Svätý Krištof a Nevis, ako aj ostrovy Portoriko, Anguilla, Montserrat, Svätý Martin, Guadaloupe, Britské panenské ostrovy a Americké panenské ostrovy. V závislosti od vývoja trajektórie a sily hurikánu odporúčame dodržiavať pokyny civilnej ochrany na Bahamách, v Dominikánskej republike, na Haiti, Kube či na Floride,” varuje rezort diplomacie.
Zároveň pripomína Slovákom, že v prípade núdze môžu kontaktovať núdzovú linku Zastupiteľského úradu SR v Havane +53 526 30584. “V prípade Portorika, Floridy a Amerických panenských ostrovov môžu občania SR kontaktovať núdzovú linku veľvyslanectva SR vo Washingtone, D.C. na telefonickom čísle +1 202 361 6298,” informuje.
Ministerstvo taktiež odporúča Slovákom, aby v prípade cestovania do uvedených oblastí využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na jeho internetovej stránke.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.