Ministerstvo zahraničných vecí USA rozdá 700 000 dolárov maďarským médiám na informačný boj proti Orbánovi. Maďarská vláda: „Je to zasahovanie do vnútorných záležitosti Maďarska pred blížiacimi sa voľbami“

Washington/Budapešť 25. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Virginia Mayo)

USA sa už vyše roka sťažuje na údajné zasahovanie Ruska do amerických volieb. Americké ministerstvo zahraničných vecí však so zasahovaním do volieb v iných krajinách nemá problém. Najnovšie plánuje rozdať 700 000 dolárov maďarským médiám na boj proti Orbánovej vláde. Paradoxne, prezident USA Donald Trump má celkom dobré vzťahy s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Zdá sa teda, že na ministerstve stále majú hodnotovú prevahu ľudia z Obamovej éry
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Americké ministerstvo zahraničných vecí ohlásilo, že rozdá 700 tisíc dolárov  maďarským médiám, čím rozhnevalo konzervatívnu vládu tejto krajiny bojujúcu proti globalizmu. Informuje portál Breitbart.
Portál Breitbart London hovoril s úradníkom ministerstva zahraničných vecí, ktorý potvrdil, že ministerstvo podporuje v mnohých krajinách to, čo nazýva “programovanie demokracie a ľudských práv”, a že jeho zámery v Maďarsku majú “podporovať médiá pôsobiace mimo hlavného mesta … robenie správ založených na faktoch a zvýšiť ich publikum a hospodársku udržateľnosť. ”
Ministerstvo zahraničia USA tiež tvrdí, že príliš veľa maďarských spravodajských informačných kanálov sympatizuje s populárnou konzervatívnou vládou premiéra Viktora Orbána, ktorý získal silných nepriateľov tým, že sa postavil proti Európskej únii v otázke masovej migrácie, vybudoval vysoko efektívny hraničný plot a odhalil sieť európskych politikov považovaných za “spoľahlivých spojencov” miliardára Georga Sorosa.
Jasným podtextom je, že snaha o financovanie zo strany ministerstva zahraničných vecí je zameraná na posilnenie protivládnych a opozičných médií. Je to ale paradoxné, keďže prezident USA Donald Trump má celkom dobré vzťahy s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Vyzerá to tak, že na ministerstve zahraničia stále majú prevahu ľudia z Obamovej éry.
Maďarská vláda odsúdila krok ministerstva zahraničných vecí USA za očividné zasahovanie do vnútorných záležitostí pred národnými voľbami na jar roku 2018.
“Čo je to, ak nie zásah do volebnej kampane a domácej politiky Maďarska? Čo môže mať v pláne ministerstvo vo Washingtone , keď nasadzuje mediálne organizácie a akú vyváženosť by chceli ponúknuť? “, spýtal sa maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó, a dodal, že je šokujúce, kde sa míňajú peniaze amerických daňových poplatníkov.
Samuel Gdovin

ZDROJ >>

Komentujte :)