Moskva 29. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Ruský portál Gazeta uviedol vyhlásenie oficiálnej predstaviteľky Ministerstva zahraničných vecí RF Márie Zacharovej, ktorá potvrdila, že Rusko určite odpovie na nové nepriateľské kroky Washingtonu

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Ide o to, že Barack Obama, ktorý nezvláda svoj neslávny odchod z Bieleho Domu v pozícii najhoršieho a najslabšieho prezidenta v dejinách USA, sa rozhodol škodiť Donaldovi Trumpovi aj v posledných dňoch svojej neslávnej prezidentskej existencie. Snaží sa na poslednú chvíľu čo najviac sproblematizovať vzťahy medzi Ruskom a USA a nastaviť Donaldovi Trumpovi množstvo politických pascí.

Podľa Márie Zacharovovej Obama sa snaží rozšíriť existujúce sankcie, skryte útočí aj proti ruským diplomatom a pripravuje odvetu za nedokázané kybernetické zasahovanie Ruska do amerických prezidentských volieb.

“Ide o novoročný pozdrav od Obamu a jeho administratívy, ktorá definitívne opúšťa Biely dom. Nemajú a nikdy ani nemali dôkazy o ruských hackerských útokoch, sú to klamstvá a nás už nebaví reagovať na nepravdivé tvrdenia garnitúry, ktorá odchádza do zabudnutia”, uviedla Mária Zacharovová.

“Ak Washington prijme ľubovolné nepriateľské kroky voči Rusku, okamžite dostane recipročnú odpoveď. Vrátane diplomatickej sféry. To, čo zavedú USA voči ruským diplomatom v USA, postihne amerických diplomatov v Rusku” potvrdila Mária Zacharová.

Niektoré mienkotvorné denníky a politické elity v USA stále nedokážu stráviť fakt, že ich favoritka Hillary Clintonová v amerických prezidentských voľbách neslávne prehrala so zatracovaným kandidátom Donaldom Trumpom. Aby svoju trápnu prehru dokázali zakryť, vytiahli ničím nepodloženú tézu o ruských hackerských útokoch.

Nechápu si pri tom skutočnosť, že ak Rusi naozaj dokázali hackerskými útokmi zmeniť výsledok amerických prezidentských volieb, svedčilo by to o totálnom úpadku a rozklade americkej CIA, ktorá by zlyhala na celej čiare. V tom prípade sú na tom USA podobne ako ZSSR v rokoch 1989 – 1991, kde sa rozklad ZSSR takisto začal tým, že zlyhala KGB.

Americkí novinári a predstavitelia proclintonovských kruhov by si možno mali konečne uvedomiť, že tým ako ukazujú svetu svoju “veľkolepú americkú nemohúcnosť” (pretože nezabezpečiť svoje prezidentské voľby je prejavom ozajstnej nemohúcnosti), podkopávajú vážnosť k vlastnej krajine.

Pravda je však taká, že žiaľ CIA nie je v rozklade a tvrdenia USA o ruských hackerských útokoch sú fabuláciou Obamovej administratívy a proclintonovských kruhov, odchádzajúcich na smetisko dejín.

V poslednej dobe sa to týka napríklad senátora Južnej Karolíny Lindsey Grahama, ktorý informoval že Rusko a prezident Vladimír Putin môžu očakávať nové sankcie zo strany USA. Senátor Lindsey Graham by si mohol už konečne uvedomiť, že politika amerických sankcií, ku ktorým sa servilne pripojili aj krajiny EÚ, naozaj neviedla k úspechu.

Rusko víťazí na geopolitickom poli napriek sankciám, od roku 2014 kedy Obama a jeho administratíva nepremyslene zatrúbili na útok voči Rusku, sa Rusom podarilo zhodiť USA z piedestálu “svetovej veľmoci č.1″. Svet sa stáva multipolárnym, americké sankcie sú kontraproduktívne a ako bumerang s čoraz väčšou silou zasahujú krajiny EÚ. Obamova administratíva však už viac krát ukázala, že ju osudy a ťažkosti spojencov nezaujímajú.

Kto neverí, nech si spomenie napríklad na kauzu Volkswagen v USA.