Budapešť 27. septembra 2018 (HSP/RusVesna/Foto:SITA/AP-Zsolt Szigetvary/MTI via AP)
 
Medzi Budapešťou a Kyjevom to začalo iskriť, informácie prináša portál RusVesna. Minister zahraničných vecí Maďarska Peter Szijjartó na stretnutí so svojím ukrajinským rezortným kolegom Pavlom Klimkinom uviedol, že Porošenko aktívne zažína nenávisť k Maďarom na Ukrajine.

Na snímke sprava maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó a ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin

Porošenko pred prezidentskými voľbami na Ukrajine nemá dobrú pozíciu. Snaží sa preto zviditeľniť agresívnymi krokmi, ktoré majú u Ukrajincov nabudiť dojem, že má situáciu pod kontrolou. Opak je však pravdou, Porošenkova politická kariéra je v ohrození. Podľa Szijartá pokiaľ bude Porošenko vo vrcholnej ukrajinskej politike, nenávisť voči Maďarom bude dôležitou súčasťou ukrajinskej politiky. Maďarské ministerstvo zahraničných vecí poukázalo aj na katastrofálne nízky rating Porošenka. (Nízky rating má aj Porošenkov kolega Kiska)
Porošenko a spol. zúria, pretože Maďari na Zakarpatskej Ukrajine rozdávajú maďarské pasy ukrajinským občanom maďarskej národnosti. O tieto pasy je na Ukrajine enormný záujem, pretože maďarské občianstvo umožňuje uplatniť sa v EÚ. Ukrajinci nemajú záujem žiť v krajine, ktorú zničili majdanom Američania a nimi podporovaní ukrajinskí politici. Veľká časť občanov Ukrajiny už z vlasti utiekla, mnohí smerujú do EÚ, najväčšia časť Ukrajincov však smeruje do Ruska, kde môžu všetci obyvatelia bývalého ZSSR požiadať o ruské občianstvo.
 
Príspevok Ministerstvo zahraničných vecí Maďarska obvinilo Porošenka z nenávisti k Maďarom zobrazený najskôr Hlavné správy.